Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego




Czy wiesz, że tylko połowa Polaków generuje oszczędności? Niestety, najczęściej nadwyżki finansowe w domowym budżecie nie przekraczają wartości dwóch pensji. To stanowczo za mało, aby otrzymać kredyt hipoteczny, który wymaga wkładu własnego. Standardowe warunki, jakie należy spełnić, jasno wskazują konieczność uiszczenia wkładu własnego, który wynosi co najmniej 20% wartości całego zobowiązania. Wyjściem z sytuacji może być kredyt hipoteczny bez wkładu własnego 2023, który jest propozycją ze strony rządu. Dowiedz się więcej już teraz i skorzystaj z opcji dofinansowania, aby już niedługo móc cieszyć się własnym M.

Czy można dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest dostępny zgodnie z programem „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Co więcej, można go połączyć z „Bezpieczny kredyt 2%” na naprawdę preferencyjnych warunkach. Oczywiście, nie każdy chętny nabycia własnej nieruchomości może z takiej opcji skorzystać. Nowy Ład i BGK wyznaczają konkretne warunki, jakie należy spełnić, aby móc otrzymać tego rodzaju finansowe wsparcie.

Na czym polega kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, to propozycja dla tych kredytobiorców, których nie stać na zakup nieruchomości za gotówkę. Co więcej, to oferta dla tych, którzy nie są w stanie zgromadzić wystarczających środków, aby wpłacić obowiązkowy wkład własny. Bank Gospodarstwa Krajowego udziela więc gwarancji.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego 2023 dostępny jest na różne cele, które związane są z polityką mieszkaniową. Takie zobowiązanie można wziąć między innymi na:

  • zakup mieszkania,
  • zakup domu,
  • budowę domu,
  • wykończenie lub remont nieruchomości,
  • nabycie spółdzielczego prawa do lokalu.

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Aby otrzymać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego 2023, kredytobiorcy muszą spełnić konkretne warunki. Przede wszystkim:

  • nie mogą posiadać na własność żadnej innej nieruchomości,
  • w okresie do 5 lat wstecz, licząc od momentu złożenia wniosku o kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, nie przekazały aktem darowizny żadnej nieruchomości osobom z I lub II linii grupy podatkowej,
  • nie dysponują spółdzielczym prawem do użytkowania lokalu mieszkalnego.

Chociaż kredyt hipoteczny bez wkładu własnego dedykowany jest przede wszystkim rodzinom z dziećmi, to bez problemu o takie zobowiązanie mogą wnioskować również single czy pary bezdzietne, jednak musi być to ich pierwsza nieruchomość.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego — wymagane dokumenty

Banki, które biorą udział w programie Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, weryfikują zdolność kredytową oraz historię kredytową potencjalnego klienta na standardowych zasadach. Priorytetem jest ocena ich wiarygodności i wypłacalności. Oczywiście, gwarancja BGK wpływa pozytywnie na decyzję kredytową, natomiast od kredytobiorców wymaga się zatrudnienia i generowania wystarczających do spłaty miesięcznych rat dochodów oraz braku zadłużeń. Wnioskujący o taki kredyt, na których ciąży egzekucja komornicza, raczej nie mają szans na rozpoczęcie współpracy z bankiem.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Aby móc zaciągnąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w 2023 roku, musisz złożyć wniosek do konkretnego banku, który bierze udział w rządowym programie. W placówce instytucji bankowej dowiedz się, jakie dokumenty będą wymagane. Oprócz dokumentu tożsamości dostarczyć musisz zapewne zaświadczenie o zatrudnieniu oraz o wysokości generowanych dochodów.

Ile można dostać kredytu bez wkładu własnego?

Maksymalna kwota gwarancji, jaką udziela BGK, to 100 tysięcy złotych, natomiast wartość całego zobowiązania zależy oczywiście od indywidualnej zdolności kredytowej wnioskujących. Musisz wiedzieć, że brak wystarczającej zdolności kredytowej czy obniżona historia kredytowa niezbyt dobrze wpływają na decyzję banku. Ten może obniżyć maksymalną wartość udzielanego zobowiązania, jeśli uzna, że kredytobiorca nie jest w stanie regulować miesięcznych rat w wyznaczonym terminie.

Które banki udzielają kredytu hipotecznego bez wkładu własnego?

Sprawdź, jaki bank daje kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Udział w programie bierze 8 banków komercyjnych i spółdzielczych. To:

  • PKO kredyt hipoteczny bez wkładu własnego,
  • Alior Bank kredyt hipoteczny bez wkładu własnego,
  • Santander kredyt hipoteczny bez wkładu własnego,
  • ING kredyt hipoteczny bez wkładu własnego,
  • BOŚ Bank kredyt hipoteczny bez wkładu własnego,
  • Bank Pekao S.A. kredyt hipoteczny bez wkładu własnego,
  • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie,
  • Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Koniecznie porównaj warunki współpracy z wymienionymi instytucjami bankowymi. Zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny bez wkładu własnego 2023, skorzystaj z rankingu kredytów hipotecznych https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne. Wybierz zobowiązanie, które dopasujesz wedle własnych preferencji i możliwości spłaty. Sprawdź również, czy program rządowy jest na pewno opłacalny.

Komentarze