Kryzys w szpitalu na Józefowie zażegnany!Personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wraca do pracy! Lecznica zażegnała kryzys i wznawia przyjęcia na cztery zamknięte z powodu epidemii koronawirusa oddziały. To oddział wewnętrzny I, neurologiczny, onkologiczny i ginekologiczno-położniczy

Personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wraca do pracy. Znacząco spadła liczba absencji pracowników w lecznicy. W szczytowym momencie nieobecnych było ponad pół tysiąca osób. Teraz na kwarantannie, zwolnieniach lekarskich czy opiece nad dzieckiem przebywa około 350 pracowników. Personel co 7 dni ma wykonywane testy na obecność koronawirusa – mówi marszałek Adam Struzik.

W sumie Samorząd Mazowsza kupił dla szpitali 7 tys testów za ponad 3 mln. zł.

Lecznica na Józefowie zażegnała kryzys i wznawia przyjęcia na cztery zamknięte z powodu epidemii koronawirusa oddziały. To oddział wewnętrzny I, neurologiczny, onkologiczny i ginekologiczno-położniczy – mówi Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny był największym ogniskiem zakażeń koronawirusem na Mazowszu. Od początku epidemii stwierdzono tam ponad 220 przypadków COVID-19. Ponad połowa zakażonych to personel, reszta – pacjenci.

Komentarze