Krzysztof Mańczyński – Moje pejzażeKrzysztof Mańczyński – Moje pejzaże – to nowa wystawa jaka zostanie otwarta w piątek w Galerii Łaźnia w Radomiu

Krzysztof Mańczyński to artysta malarz i rzeźbiarz urodzony w 1940 roku w Radomiu. W 1968 roku ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w Pracowni Ilustracji Książkowej pod opieką prof. Jana Marcina Szancera.

W swoim dorobku twórczym artysta ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Brał też udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród na konkursach i wystawach plastycznych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach w kraju i za granicą. Na jego obrazach często pojawia się Radom, ale nie brakuje i pejzaży bieszczadzkich czy widoków z zagranicznych podróży. Pasją artysty są także krzyże z drewna.

Na wystawie „Moje pejzaże” Krzysztof Mańczyński prezentuje pejzaże inspirowane jego ukochanymi Bieszczadami, począwszy od 1979 roku po ostatnie prace z roku 2020. Wystawa składa się z dwóch ekspozycji: pierwsza to zbiór prac malarskich, druga to pejzaże wykonane w technice pasteli.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 5 lutego o godz. 18 w Galerii Łaźnia przy ul. Traugutta 31/33. O godz. 19 – prezentacja wystawy online na kanale YouTube oraz na Facebook.

Łaźnia działa w reżimie sanitarnym, zachowując wszelkie rekomendowane zasady i obostrzenia, wynikające z sytuacji epidemicznej / ograniczona ilość osób, dystans,maseczka, oświadczenia.

KomentarzeCLOSE
CLOSE