KS Kottrans Radom w finale 3×3 Quest

Męska oraz damska drużyna KS Kottrans Radom awansowały do turnieju finału 3×3 Quest w Poznaniu.

Koszykarze KS Kottrans Radom w sobotę wywalczyli awans do finału 3×3 Quest, który odbędzie się 22-23 lipca w Poznaniu. W decydującym meczu przegrali z R8 Basket 3×3 Kraków, zajmując ostatecznie drugie miejsce w kategorii OPEM mężczyzn, podczas mistrzostw Polski odbywających się w Ostrowi Mazowieckiej. Trzecie miejsce przypadło koszykarzom Planet Cash Team. Najlepszym w konkursie wsadów okazał się Mateusz Zwęgliński.

Męska ekipa KS Kottrans Radom grała w składzie: Mateusz Gos, Mateusz Zwęgliński, Maciej Parszewski i Patryk Wydra.

Z kolei koszykarki KS Kottrans Radom zajęły w swoim debiucie czwarte miejsce w kategorii OPEN kobiet, tym samym wywalczając awans do turnieju finałowego w Poznaniu. W fazie grupowej zmierzyły się z Kadrą Polski, Potworami i spółką oraz PGE MKK Siedlce. W walce o finał koszykarki ponownie przegrały z Kadra Polski, tym razem 20:6. W walce o trzecie miejsce lepsze okazały się zawodniczki Potworów i spółki, które wygrały z radomiankami 10:4.

Trzeba dodać, że jest to pierwszy turniej naszej drużyny, która pokazała ogromny charakter i wolę walki. Z turnieju na turniej będzie dużo lepiej trzymamy kciuki i zapraszamy już za tydzień do Poznania gdzie będziemy walczyć w Mistrzostwach Polski 3×3, aż w 2 kategoriach ! – komentuję Marcin Kotowski