full screen background image
Search

Książka na weekend – C. Caboni – Zapach perfum

->

Książka pełna zapachów, miłości, magii… W tym tygodniu w audycji książka na weekend polecamy powieść Cristiny Caboni – Zapach perfum

Książka Cristiny Caboni – Zapach perfum – została wydana w czerwcu 2016 roku przez wydawnictwo Sonia Draga. Poleca ją Anna Pruska, kierownik filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

– Zapach perfum – Cristiny Caboni to książka pachnąca w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pocieram wnętrze okładki usianej płatkami róż i czuję ich zapach. Zresztą cała książka jest przesycona różnymi zapachami – mówi Anna Pruska.

Główna bohaterka, Elena, zajmuje się wytwarzaniem perfum, otacza się esencją kwiatów, drzew i przypraw a zapachy są językiem, którym się porozumiewa. Tę pasję od dzieciństwa przekazywała jej babcia. Elena przygotowuje perfumy posługując się intuicją. Potrafi stworzyć zapach dla konkretnej osoby.

Po śmierci babci porzuciła swoją pasję przekazywaną z pokolenia na pokolenia. Za namową swojego chłopaka, odziedziczone pieniądze zainwestowała w restaurację. Pewnego dnia Elena rozstaje się z narzeczonym, z którym od jakiegoś czasu mieszkała i z którym planowała założyć rodzinę, traci poczucie bezpieczeństwa i wiarę w miłość.

Po rozstaniu wyjeżdża do Paryża, stolicy perfum, gdzie zapachy przygotowuje się według starych receptur. Tam znów odkrywa swoją pasję. Tworzone przez nią perfumy w krótkim czasie zyskują powszechne uznanie. Elena potrafi stworzyć zapach, który pozwala odzyskać utraconą miłość, przezwyciężyć nieśmiałość, przywrócić pogodę ducha. Nadal jednak nie może stworzyć aromatu, który pogodziłby ją z jej własną przeszłością i dał siłę do przebaczenia oraz sprawił, że będzie się czuła bezpieczna.

Istnieje tylko jedna osoba posiadająca klucz do serca Eleny, zdolna przynieść ukojenie. To Cail, który rozumie delikatność kwiatu, wie jak go kochać i jak go chronić…

– Zapach perfum to niesamowita opowieść, magiczna. Dająca niesamowitą przyjemność czytania – podsumowuje Anna Pruska.

Komentarze