full screen background image
Search

Książka na weekend – L. Kołakowski – Wejście i wyjście oraz …


W tym tygodniu w audycji Książka na weekend w Radiu Radom polecamy – Wejście i wyjście oraz inne utwory ku przestrodze i dla zabawy Leszka Kołakowskiego

Książka została wydana w 2017 roku przez wydawnictwo Znak. Poleca Adrian Szary, radomski poeta, pisarz, nauczyciel języka polskiego.

Wejście i wyjście oraz inne utwory ku przestrodze i dla zabawy – to pierwszy zbiór mniej znanych i nigdy nie publikowanych tekstów literackich Leszka Kołakowskiego.

– W tej książce znajdziemy dramaty, scenariusze filmowe, satyry, wiersze, limeryki, bajki – mówi Adrian Szary.

Niezwykłe poczucie humoru, językowa wirtuozeria i zabawa słowem pokazują, że owa twórczość – uznawana za życia Kołakowskiego przez niego samego i przez krytyków za pomysłowy i zabawny dodatek do twórczości poważniejszej – odkrywa kolejne, nieznane dotąd oblicze autora Mini wykładów o maxi sprawach.

O autorze

Leszek Kołakowski (1927–2009) – historyk filozofii, profesor Uniwersytetu Warszawskiego do 1968 roku, od 1970 związany z Uniwersytetem w Oksfordzie. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Autor m.in. bestsellerowych Mini-wykładów o maxi-sprawach, O co nas pytają wielcy filozofowie, Jezus ośmieszony.

Komentarze