full screen background image

Książka przez internetDobra wiadomość dla radomskich bibliofilów. W związku z zawieszeniem działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej placówka udostępniła bogaty zasób e-booków. Do 25 marca nie będą też naliczane kary za przetrzymanie książek

Nie będzie można wypożyczyć i oddać książek, ale kary nie będą naliczane. Miejska Biblioteka Publiczna, zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem, zawiesiła swoją działalność. Oznacza to, że zarówno czytelnia, jak i wszystkie wypożyczalnie są już zamknięte dla radomian. Jak informuje Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor placówki – czytelnicy, którzy mają w domu książki z biblioteki nie muszą przedłużać terminu ich oddania.

To procedura obowiązująca na pewno do 25 marca. Po tym terminie, jeśli placówka wznowi normalną pracę, czytelnicy będą musieli oddać książki lub przedłużyć termin ich oddania. Do tego czasu czytelnicy mogą też korzystać z elektronicznych zasobów biblioteki.

Kod do elektronicznych zasobów biblioteki można uzyskać dzwoniąc do Wypożyczalni Głównej, Czytelni Ogólnej oraz wszystkich filii. Radomska placówka dysponuje 1934 e-bookami.

Jednocześnie biblioteka zawiesza wszystkie zajęcia dla dzieci, spotkania autorskie, klubów książki, gier, wernisaże oraz wszelkie inne imprezy organizowane w Bibliotece Głównej i filiach do czasu ustania zagrożenia epidemiologicznego.

Komentarze