Książka na weekend – Bura i szałBura i szał – to mroczna i piękna historia szaleństwa, opowiedziana przez Aleksandrę Zielińską. Do przeczytania powieści zachęca Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

 

Małą wioską na południu Polski wstrząsa burza, jakiej nie było od lat. W strugach deszczu idzie Bura, dziewczyna, o której wszyscy zapomnieli: niebezpieczna, chora i nadwrażliwa. Bura niesie ze sobą tajemnicę, cały czas żyje w lęku i niespodziewanie wraca do domu rodzinnego, by rozliczyć się z przeszłością… Bura wraca do domu, za Burą nadchodzi szał…

A czy uda się jej rozliczyć z przeszłością? Jak bardzo tajemnica wpłynęła na nią i otaczających ją ludzi dowiedzą się ci, którzy zdecydują się ją przeczytać.

Na zachętę dodam, że powieść Aleksandry Zielińskiej – Bura i szał – została nominowana do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Nagroda, której patronuje Rita Gombrowicz, przyznawana jest za debiut, rozumiany jako pierwsza albo druga książka autora napisana prozą artystyczną, w języku polskim. Jej wartość wynosi 40 000 zł. Mecenasem Nagrody jest Jarosław Krzyżanowski.

Laureat Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza zostanie wybrany i ogłoszony 10 września 2017 r.

Fot. Fb autorki

Komentarze