full screen background image
Search

Książka na weekend – M. Obuch – Łopatą do serca


Łopatą do serca Marty Obuch to nasza dzisiejsza propozycja w audycji Książka na weekend w Radiu Radom. Powieść została wydana we wrześniu 2013 roku przez wydawnictwo Replika

Mężczyzna potraktowany łopatą, wino otwierane młotkiem i dobra kuchnia – komedia kryminalna Marty Obuch to gwarancja doskonałej zabawy.

O czym jest książka Łopatą do serca?

Misia tzn. Michalina jest żoną mafijnego bossa. Jednak jako jedyna nie ma o tym pojęcia. Prawdę o swoim ślubnym poznaje w dość dziwnych okolicznościach: gdy zostaje przypadkowo porwana, a kiedy w końcu wraca do domu, dowiaduje się, że mąż grzeje celę w areszcie, a ona ma na stanie nieproszonego gościa.

Okazuje się, że małżonek zawarł ze swoim wspólnikiem – Igłą – umowę: gdyby go aresztowano, Igła ma się przeprowadzić do jego domu i strzec żony. Czy w takich okolicznościach serce może zabić mocniej?

Przyjaciółka Misi – Zuza – uważa, że tak. Nawet jeśli Igła jest przestępcą, zamieszanym w największą w Polsce kradzież diamentów.

Przecież można odzyskać diamenty, wysyłać mężowi paczki do więzienia i kochać swojego nowego lokatora, ile się da. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby spuścić diamentowemu rzezimieszkowi łomot łopatą albo podzielić mieszkanie na sektory i wymalować linie graniczne za pomocą pasty do zębów.

Cytat z książki

„W przedpokoju poniewierały się wszędzie kawałki szkła i czerwone strzępy jakiegoś czegoś. Buraczki albo czerwona kapusta. Upaćkane były tym nie tylko ściany, ale i stojący w przedpokoju olbrzymi facet, który przycupnął grzecznie pod szafą i ściskał w obronnym geście łopatę. Ubrany był jedynie w bokserki ozdobione wydatnymi czerwonymi kropkami, a jego zszokowany wyraz twarzy upodabniał się do przedszkolaka z grupy Muchomorki, który poznał właśnie znaczenie słowa „moszna””.

Więcej fragmentów z książki Łopatą do serca znajdziecie na stronie autorki

 

Łopatą do serca Marty Obuch to wybuchowe połączenie kryminału, romansu i komedii, niespodziewane zwroty akcji i ogromna dawka humoru!

Książka łatwa, lekka i przyjemna. Doskonała na weekendowy wieczór. Główna bohaterka i jej przyjaciółka to na pozór dwie zwariowane młode kobiety, które mają szalone pomysły a jeszcze bardziej szalone i zaskakujące jest ich wykonanie. Przyglądając się bliżej Misi i Zuzie można stwierdzić, że tak naprawdę nie są to głupiutkie kobietki jak się na pierwszy rzut oka wydaje. To mądre kobiety, prowadzące swój biznes, dobrze zorganizowane. Jednak do pewnych wniosków czy rozwiązań dochodzą nieco pokrętnymi drogami.

Opisy ich poczynań są zabawne, dają czytelnikowi dużo radości. Zabawne dialogi i riposty, barwne opisy, np. roztrzaskanego na ścianie słoika z buraczkami, brawurowe pościgi – wywołują u czytelnika rozbawienie i czasem doprowadzają do łez… Oczywiście łez płynących ze śmiechu.

Łopatą do serca Marty Obuch to dobra książka na zły dzień czy lekarstwo na smutki. Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i już wiem, ze nie ostatnie.

Zachęcam do przeczytania tej książki, żebyście sami wyrobili sobie opinię o tej powieści.

KomentarzeCLOSE
CLOSE