Kto nie wygrywa 3:0… Zwycięstwo Radomki w Bielsku-Białej

W meczu 9. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:2 z BKS Stal Bielsko-Biała. Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego to szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Dwa pierwsze sety padły łupem gospodyń, które były bardzo skuteczne. Nasz zespół dobry rytm złapał dopiero w trzecim secie, którego wygrał do 17. Następnie Radomka zmiotła wręcz z parkietu rywalki, triumfując do 11 i doprowadzając do tie-breaka, w którym po zaciętej końcówce, drużyna z Radomia zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła 15:13!

Był to niesamowity powrót drużyny trenera Marchesiego, za co należą się ogromne gratulacje! Radomka zachowała pozycję wicelidera w tabeli Tauron Ligi.

W następnej kolejce radomianki podejmą na własnym parkiecie lidera – Developres SkyRes Rzeszów. Spotkanie rozegrane zostanie w środę (18 listopada) o godz. 17:30.

BKS Stal Bielsko-Biała – E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (25:17, 25:22, 17:25, 11:25, 13:15)

BKS: Kazała 11, Janiuk 10, Kossanyiova 13, Świrad 16, Orvosova 18, Gajewska, Drabek (libero) oraz Szczygłowska (libero), Drużkowska 1, Wawrzyniak, Dąbrowska, Szlagowska 3.

Radomka: Honorio 30, Picussa 5, Johnson 25, Łukasik 8, Twardowska 6, Skorupa 5, Witkowska (libero) oraz Molenda 1, Bałucka, Biała 1.

MVP: Bruna Honorio (Radomka).