Kulturalna ławeczka z muzyką włoskąKulturalna ławeczka z muzyką włoską to propozycja na niedzielny wieczór dla mieszkańców Białobrzegów. Wystąpi Luigi Pagano

Kulturalna ławeczka z muzyką włoską to niezwykła podróż po Italii z Luigi Pagano, który zaprezentuje na białobrzeskim rynku najpiękniejsze włoskie utwory.

Od melodii romantycznych, czasem melancholijnych, po energiczne i żywiołowe rytmy, które zapewnią wieczór pełen dobrej zabawy i chwil wzruszenia. Artysta zabierze publiczność w muzyczną podróż po uliczkach Portofino, rzymskich placach, gorących sycylijskich plażach, romantycznych zakątkach w Wenecji…

Nie zabraknie również opowieści o naturze prawdziwych Włochów i anegdot z życia we włosko-polskiej rodzinie. Publiczność dowie się również za co Włosi najbardziej kochają Polskę i jak odnajdują się w jej realiach.

O artyście:

Luigi Pagano jest muzykiem, który w swojej karierze miał moment, gdy grał z Paulem McCartneyem, występował z największymi gwiazdami kina, koncertował na całym świecie. Piosenkarz mówi, że jego serce wypełnia przede wszystkim miłość do poznanej 20 lat temu żony, Agnieszki i muzyka. To miłość sprowadziła go do naszego kraju, a on sprowadził do Polski swoją muzykę.

Artysta gra na gitarze akustycznej i śpiewa. Uwielbia standardy i z przyjemnością sięga po światowe klasyki. Polakom przybliża także włoskie – mniej lub bardziej znane – przeboje. Robi to m.in. występując gościnnie w programie „Jaka to melodia”.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 1 sierpnia na rynku w Białobrzegach. Początek o godz. 18:30.

Komentarze