Lampki choinkowe LED, jakie wybrać?Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a więc powoli czas na zakup nowych ozdób na choinkę. Postaramy się wyjaśnić w jaki sposób wybrać wysokiej jakości lampki choinkowe LED i czym charakteryzuje się właśnie tego typu oświetlenie ozdobne?

Lampki choinkowe LED to bardzo popularna dekoracja drzewka bożonarodzeniowego. Wynika to z kilku względów. Po pierwsze, są dużo bardziej oszczędne niż stosowane dotychczas, tradycyjne oświetlenie. To generowało sporą ilość ciepła i potrzebowało do działania bardzo dużych ilości energii elektrycznej.

Oszczędność i bezpieczeństwo to główne cechy lampek LED

LEDowe oświetlenie choinkowe umożliwia Ci zaoszczędzenie sporej kwoty podczas okresu świąteczno-noworocznego. Wszystko dlatego, że lampki te oparte są na niewielkich, energooszczędnych, ale jednocześnie intensywnie świecących punktach, które do działania potrzebują zaledwie niewielkiej dawki prądu. Zwykle oświetlenie świąteczne LED pobiera od 4,4W do 8W energii elektrycznej. To ułamek tego, co potrzebne jest tradycyjnym artykułom ozdobnym.

Drugą zaletą lampek LED na choinkę jest ich bezpieczeństwo. Ewentualne dotknięcie takiego światła przez zwierzę lub dziecko nie spowoduje oparzenia. Co więcej, w przypadku wyjęcia lampki, te dalej będą świecić – bez obaw o kwestie estetyczne oraz zdrowotne (przerwanie przewodu w starego typu lampkach mogło skończyć się np. zwarciem).

Jakie lampki choinkowe LED najlepiej wybrać?

Wybór lampek na choinkę LED jest ogromny. Te dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych (np. wielokolorowe RGB lub monokolorowe). Możesz postawić także na niezwykłe kształty oświetlenia – sople, kurtyny drzewka, w zależności od Twoich potrzeb estetycznych.

Lampki choinkowe LED są klasyfikowane na podstawie liczby punktów oświetleniowych. Naszym zdaniem mniejsze zestawy (100 czy 200) nie będą pasowały do większych drzewek bożonarodzeniowych. W takim przypadku postaw na wariant z minimum 500, a najlepiej 1000 lampek. Długość przewodu dostosuj z kolei do wielkości swojej choinki.

Wybierając wewnętrzne lampki choinkowe postaw na takie, które mają certyfikat jakości CE, a ich przewód jest mocny i nie przepuszcza wilgoci. Choć nie będą one miały bezpośredniego do czynienia z wodą (choinka stoi najczęściej w domu lub mieszkaniu), to jednak powinieneś mieć na uwadze możliwość zetknięcia z nią np. podczas podlewania drzewka. W takim przypadku lepiej, żeby zestaw był odporny na tego typu sytuacje.

W przypadku, gdy chcesz dekorować choinkę, która będzie stała na zewnątrz, to wybierz lampki, które są wodoodporne i wodoszczelne. Pamiętaj, żeby wybrać lampki, których klasa wodoszczelności to minimum IP44. Tego typu egzemplarze nie są również podatne na wpływ ekstremalnie niskiej temperatury. Podłączając takie oświetlenie zwróć uwagę na izolację wtyczki przewodu, gdyż dostająca się tam wilgoć może uszkodzić poważnie instalację elektryczna w Twoim domu!

więcej na ELED.pl – sklep z oświetleniem LED

Komentarze