full screen background image
Search

Láska nebeská – zakochajmy się w Republice Czeskiej!


Radomski „Amfiteatr” w ramach „Fosy pełnej kultury” przygotował dla mieszkańców naszego miasta czeski weekend pod hasłem: „Láska nebeská”. W harmonogramie „Miłości niebiańskiej” znalazły się m.in. warsztaty wokalne z Anną Brodą, spotkanie z czechofilem Mariuszem Szczygłem oraz koncert kwartetu BASS & CELLO. 

– Dwudniowe wydarzenia z Czechami w roli głównej zaczynamy w najbliższą sobotę warsztatami wokalnymi. Poprowadzi je świetna wokalistka Anna Broda, opierając się o wybrane utwory z Czech i Moraw – opisywał Paweł Błach z MOK „Amfiteatr”. – Popołudniu zaplanowaliśmy prawdziwą gratkę dla fanów dobrej literatury i reportażu, czyli spotkanie z Mariuszem Szczygłem. Dziennikarz znany choćby z programów telewizyjnych opowie o swojej miłości do Republiki Czeskiej. W sobotnim programie znalazło się kolejne spotkanie, tym razem z piwowarem Jarosławem Kołsutem, bo przecież mając na myśli Czechów, nie można przemilczeć ich sympatii do tego bursztynowego trunku. Co ważne, radomska tradycja piwowarska jest równie bogata i liczy sobie ponad 200 lat. Sobotni wieczór upłynie natomiast pod znakiem muzyki. Najpierw wystąpi zespół, którego liderkami są wiolonczelistka oraz gitarzystka basowa. Po koncercie odbędzie się potańcówka przy czeskich przebojach.

Niedziela jest dedykowana dzieciom, ale nie znaczy to, że dorośli nie znajdą w harmonogramie ciekawych wydarzeń dla siebie. Drugi dzień czeskiego weekendu zaczynamy warsztatami kulinarnymi, podczas których będzie można „pobawić się” jedzeniem, a następnie zjeść efekty swojej pracy. Kolejny punkt programu to gratka dla miłośników motoryzacji, czyli wyścigi samochód terenowych. Przygotowaliśmy profesjonalny tor wyścigowy, po którym będzie można pojeździć zdalnie sterowanymi samochodami. Myślę, że to świetna propozycja i ciekawa rozrywka zarówno dla małych jak i dużych radomian. Pod wieczór czeka nas natomiast chwila z Radomską Grupą Opowiadaczy, która jak nazwa wskazuje, specjalizuje się w snuciu pasjonujących historii. Weekend w „Amfiteatrze” zakończymy pokazem czeskich bajek – oddał Paweł Błach.

Czeski weekend w „Amfiteatrze” odbędzie się w dniach 14-15 lipca br. przy ulicy Parkowej 1. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Więcej informacji na temat „Fosy pełnej kultury 2018” znajdziesz tutaj.

Program weekendu „Láska nebeská do Czech”

Sobota, 14 LIPCA
godz. 16:00 – Ahoj piosenko / warsztaty wokalne z Anią Brodą
godz. 17:00 – Láska nebeská spotkanie z MARIUSZEM SZCZYGŁEM
godz. 18:30 – Pivo prosím / spotkanie z właścicielem browaru Czarny kot – Jarosławem Kołsutem
godz. 20:00 – BASS & CELLO / koncert
godz. 21:30 – Helena z Jožinem / potańcówka przy czeskich przebojach

Niedziela, 15 LIPCA
godz. 16:00 – Szwejkowe przysmaki / warsztaty kulinarne dla dzieci
godz. 16:00 – Miluje jízdu v terenu / wyścigi samochodów terenowych RC w skali 1:10!
godz. 19:00 – České pohádky, czyli czeskie bajki / Radomska Grupa Opowiadaczy
godz. 19.40 – Pokaz czeskich bajek animowanych

Komentarze