Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski: Pięć medali radomskich zawodników

Za nami trzeci, a zarazem ostatni dzień 95. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce seniorów, które rozegrane zostały na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. W niedzielę brązowy medal w biegu na 110 metrów przez płotki wywalczył Dawid Żebrowski z RLTL ZTE Radom. Ogółem nasz zespół zdobył pięć krążków.

Dawid Żebrowski przybiegł na metę z czasem 13.79 sek. Pierwszy był Damian Czykier (13.37), natomiast drugi Artur Noga.

To był piąty i ostatni medal dla Radomia na mistrzostwach Polski, który odbyły się w naszym mieście. Wcześniej krążki zdobywali: srebrny – Mateusz Kaczor w biegu na 3000 metrów z przeszkodami oraz brązowe – Aneta Rydz w skoku wzwyż, Natalia Wosztyl w biegu na 400 m przez płotki oraz żeńska sztafeta 4×100 metrów w składzie: Martyna OsińskaNatalia WosztylIzabela Smolińska Martyna Kotwiła, która broniła tytułu w biegu na 200 metrów, ale przegrała przede wszystkim z bólem (kontuzja), zajmując w finale dopiero 7. lokatę.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!

W niedzielę, w innych dyscyplinach, m.in. Damian Czykier wypełnił minimum na jesienny czempionat IAAF w Dosze. Wielkie emocje przyniósł bieg pań na 100 metrów przez płotki, a w stojącym na znakomitym poziomie konkursie pchnięcia kulą Konrad Bukowiecki okazał się lepszy od Michała Haratyka. W skoku w dal Tomasz Jaszczuk pofrunął 8.10, natomiast świeżo po przylocie z Paryża, gdzie na mityngu Diamentowej Ligi czasem 3:31.95 ustanowił rekord Polski, Marcin Lewandowski sięgnął po złoto krajowego czempionatu na dystansie 1500 metrów.

96. PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się za niespełna rok – pod koniec czerwca 2020 roku – we Włocławku. Będą ostatnią szansą na zdobycie wskaźnika uprawniającego do startu w 32. Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które zorganizuje Tokio.

Za nami więc wspaniała impreza, z której Radom i wszyscy radomianie mogą być baaardzo dumni!

Relacja z I dnia:

Mateusz Kaczor, zawodnik RLTL ZTE Radom, zdobył srebrny medal podczas rozgrywanych w naszym mieście 95. PZLA Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce seniorów w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Nasz reprezentant przybiegł na metę z czasem 8:54,71. Mistrzem Polski został Krystian Zalewski, natomiast trzeci był Szymon Topornicki. Pozostali zawodnicy RLTL ZTE Radom nie zdobyli dziś medalu, m.in. Martyna Kotwiła zajęła 5. miejsce w finale biegu na 100 metrów. W niedzielę radomianka będzie broniła tytułu mistrzowskiego na 200 metrów (w sobotę odbędą się eliminacje), weźmie też udział w sztafecie 4×100 metrów. Jutro liczymy również na dobre występy innych naszych zawodników.

Za nami pierwszy dzień lekkoatletycznych Mistrzostw Polski – Radom 2019

Około 600 zawodników i zawodniczek wystartuje podczas 95. PZLA Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które trwają na stadionie MOSiR. Walka o medale w 21 konkurencjach potrwa do niedzieli.

– Dziękuję Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki za zaufanie, jakim nas obdarzył. Radom jest miastem gotowym do podejmowania wielkich wyzwań. A takim z pewnością jest organizacja mistrzowskiej imprezy na najwyższym poziomie. Stanęliśmy na wysokości zadania i tę imprezę pod względem organizacyjnym przygotowaliśmy perfekcyjnie. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w Mistrzostwach Polski życzę wielu sukcesów i bicia kolejnych rekordów. Mam nadzieję, że ten obiekt okaże się dla Was szczęśliwy w kontekście zbliżających się wielkich imprez, czyli mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich – mówił podczas oficjalnego otwarcia mistrzostw Polski prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Relacja z II dnia:

Za nami drugi dzień 95. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce seniorów, które odbywają się na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. W sobotę zawodnicy RLTL ZTE Radom zdobyli trzy medale!

Najpierw Aneta Rydz wywalczyła brąz w skoku wzwyż. Radomianka zaliczyła wysokość 1.83 m. Mistrzynią Polski została bezkonkurencyjna Kamila Lićwinko, reprezentująca barwy KS Podlasie Białystok. Złota medalistka uzyskała wysokość 1.90 m. Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Borys (SKLA Sopot), która skoczyła 1.86 m.

Następnie Natalia Wosztyl zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki (czas – 57.78 s.). Najlepsza w tej konkurencji okazała się zawodniczka KS AZS AWF Wrocław, Joanna Linkiewicz z czasem 55.55 s. Srebrny medal zdobyła natomiast Emilia Ankiewicz, reprezentująca barwy AZS-AWF Warszawa, która uzyskała czas 57.34 s.

Na zakończenie drugiego dnia mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce radomska sztafeta kobiet 4×100 metrów w składzie: Martyna Osińska, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła, zdobyła brązowy medal. Złoto wywalczyła sztafeta pań, reprezentująca barwy klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz SL, a na drugim miejscu uplasowała się sztafeta KS AZS AWF Wrocław.