full screen background image

Leszek Miller trzyma kciuki za radomskie SLD– Apeluję do radomian o głosowanie na kandydatów SLD w komitecie wyborczym Radosława Witkowskiego, ale przede wszystkim o powszechny udział w wyborach – powiedział Leszek Miller podczas wystąpienia na placu Corazziego w Radomiu. Wizyta byłego premiera miała na celu wzmocnić wizerunek radomskich działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy weszli w koalicję z prezydentem naszego miasta.

– Chcielibyśmy przypomnieć mieszkańcom Radomia, że Sojusz Lewicy Demokratycznej również startuje w wyborach samorządowych. Startujemy z listy nr 15 KWW Radosława Witkowskiego- „Koalicja na rzecz zmian”. To słowo koalicja bardzo nas połączyło, chociaż na początku nie chcieliśmy jej zawierać mając własne, dobre dla miasta propozycje programowe. Doszliśmy jednak do porozumienia i tak Sojusz Lewicy Demokratycznej znalazł się na listach KWW R. Witkowskiego, dlatego zwracam się do radomian, żeby głosowali na obecnego prezydenta naszego miasta oraz na naszą partię – mówił Marcin Dąbrowski, przewodniczący SLD w Radomiu.

– Zwracam się z prośbą do radomian o powszechny udział w głosowaniu. Raz na pięć lat my, obywatele naszych małych ojczyzn, mamy możliwość przedłużenia mandatu obecnie rządzącym, jeśli oceniamy dobrze och wysiłek, tak jak w przypadku prezydenta Radosława Witkowskiego. Możemy również wybrać osoby, które w naszym mniemaniu będą rządzić lepiej. Mam nadzieję, że wybrani na następną kadencję ani nie będą walczyć z rządem, ani nie będą go adorować. Cieszę się, że radomskie SLD pod wodzą Marcina Dąbrowskiego wszedł w dobrą koalicje jednocześnie zachowując swoją tożsamość – mówił były premier Leszek Miller.

Prezydent Radosław Witkowski podziękował za poparcie jednocześnie podkreślając, że Sojusz Lewicy Demokratycznej jest ważną częścią „Koalicji na rzecz zmian”. Wspólne pomysły prezydenta Witkowskiego i przewodniczącego SLD Marcina Dąbrowskiego to m.in. darmowe bilety komunikacji miejskiej dla uczniów, budowa dzielnicy przemysłowej i radomskiego centrum kultury.

Komentarze