Liczenie pieców bez wizyt ankieterówZamiast wizyty ankietera formularz online – w Radomiu zmienia się sposób inwentaryzacji źródeł ciepła. Wstrzymany zostaje kolportaż formularzy i zawieszone osobiste wywiady z radomianami. To z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i ankieterów w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa

Sms-em, online lub poprzez infolinię – w ten sposób radomianie będą mogli wziąć udział w inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła. Spis pieców trwa od października i do tej pory odbywał się z bezpośrednim udziałem ankieterów, którzy roznosili formularze i przeprowadzali wywiady z radomianami. W związku z rozwojem epidemii ta metoda została zawieszona – tłumaczy Zdzisław Wolny, prezes katowickiej firmy, która przeprowadza w Radomiu inwentaryzację. 

Inwentaryzacja nie jest dla radomian obowiązkowa, ale każdy rzetelnie wypełniony formularz może się przyczynić do pozyskania przez miasto większej dotacji na wymianę starych kotłów – przypomina Wolny. Spis pieców będzie odbywał się teraz na 3 sposoby, m.in. poprzez ankietę online. 

Mieszkańcy będą mogli także wziąć udział w inwentaryzacji dzwoniąc na specjalną infolinię dedykowaną Radomiowi lub wysyłając sms-a potwierdzającego chęć wypełnienia ankiety. Numery telefonów zostaną aktywowane w najbliższych dniach.

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w naszej gminie ma potrwać do końca roku. Do spisania jest około 12 tysięcy domów. Na ten cel miasto otrzymało blisko 200 tysięcy złotych dotacji z samorządu województwa mazowieckiego.

Komentarze