full screen background image

Listopadowe utrudnienia w ruchuW związku z organizacją kilku przemarszów w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniach 6, 9 i 11 listopada (wtorek, piątek i niedziela) mogą wystąpić zmiany i utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej.

6 listopada

W wtorek w kościele Świętej Rodziny będzie odprawiona msza święta z okazji stulecia odzyskania niepodległości oraz Regionalnych Dni Lasu (o godzinie 12:00), a po niej (od około godziny 13:00) nastąpi przemarsz uczestników obchodów przez ulice Kelles-Krauza i 25 Czerwca do Zespołu Szkół Muzycznych. Może to spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz zakłócenia w kursowaniu autobusów linii 3, 4, 6, 13, 16, 17, 18 i 24.

9 listopada

W piątek odbędzie się XIV Marsz Wolności. W godzinach około 8:45-9:00 jego uczestnicy przejdą sprzed Liceum Kochanowskiego ulicami Kilińskiego, Niedziałkowskiego, Żeromskiego i aleją Chrapka aż do katedry. Po mszy świętej (od około godziny 10:00) nastąpi druga część przemarszu – sprzed katedry przez aleję Chrapka i ulicę Żeromskiego na plac Konstytucji 3 Maja, gdzie zaplanowano krótką inscenizację historyczną. Ostatnia część marszu rozpocznie się około godziny 10:35 – uczestnicy przejdą ulicami Żeromskiego i Rwańską na Rynek, gdzie ma zostać odsłonięta tablica poświęcona marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Wszystkie trzy części marszu mogą spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz zakłócenia w kursowaniu na liniach 1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 14, 15 i 19.

W piątek odbędzie się także marsz z okazji stulecia niepodległości. W godzinach około 9:45-11:00 uczestnicy przejdą sprzed Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 ulicami Grzybowską, Katowicką, Zbrowskiego, aleją Tajnej Organizacji Nauczycielskiej (przez cały park), 25 Czerwca, Curie-Skłodowskiej, Niedziałkowskiego, Kilińskiego, Focha, Żeromskiego i Rwańską na Rynek (gdzie dołączą do uroczystości odsłonięcia tablicy). Może to spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu, a także zakłócenia w kursowaniu na liniach 1, 3, 4, 6, 10, 13, 16, 17, 18, 19 i 24.

11 listopada

W niedzielę, w Święto Niepodległości odbędzie się kolejny marsz z okazji stulecia niepodległości. W godzinach około 13:45-14:15 (po zakończeniu mszy świętej) uczestnicy przejdą sprzed katedry przez aleję Chrapka oraz ulice Żeromskiego i Rwańską na Rynek, gdzie odbędą się uroczystości przy pomniku Czynu Legionów. Może to spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu oraz zakłócenia autobusów na liniach 1, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 14, 15 i 19.

– Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie tras powyższych marszów, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem i w miarę możliwości o omijanie tych ulic w podanych godzinach – apeluje rzecznik prasowy MZDiK Dawid Puton.

Źródło: MZDiK

Komentarze