Lokalizacja Radomskiego Centrum Kultury wzbudza kontrowersjeRadni Prawa i Sprawiedliwości wystosowali pismo do prezydenta Radosława Witkowskiego w sprawie zmiany lokalizacji Radomskiego Centrum Kultury. Instytucja ma zostać wybudowana w sąsiedztwie parku Stary Ogród. – Wszyscy wiemy, jak ważne są tereny zielone w tak dużym mieście, jakim jest Radom. Budowanie Radomskiego Centrum Kultury kosztem takiego terenu nie jest uzasadnione – mówiła Kinga Bogusz, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Radomskie Centrum Kultury ma stanąć na wolnej działce u zbiegu ulic Okulickiego i Mireckiego, za pomnikiem ks. Kotlarza. Rozpoczęcie robót budowlanych zaplanowano na przyszły rok. – Zwraca się do nas wiele osób, środowisk, żebyśmy nie wyrażali zgody jako radni na budowę Radomskiego Centrum Kultury obok Starego Ogrodu.  Mieszkańcy chcą, aby budowa odbyła się po konsultacjach, po zapoznaniu się ze wszystkimi proponowanymi lokalizacjami, dlatego kierujemy do pana prezydenta pismo. „W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi podpisania umowy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i przeznaczenia na konkurs architektoniczny Radomskiego Centrum Kultury kwoty 100 tys. zł, prosimy pana prezydenta o wstrzymanie się z podpisaniem ww. umowy”. Zdaniem radomian lokalizacja RCK w sąsiedztwie parku Stary Ogród nie jest odpowiednia i nie ma w tej chwili racjonalnego uzasadnienia. Prosimy o przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji społecznych – mówił Dariusz Wójcik, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radomiu.

– Wszyscy wiem, jak ważne są tereny zielone w tak dużym mieście, jakim jest Radom. Budowanie Radomskiego Centrum Kultury kosztem takiego terenu nie jest uzasadnione. Ja sugeruję, aby na działce, która sąsiaduje z parkiem Stary Ogród, i która stanowi jego integralną część, dokonać nasadzeń, zasadzić drzewa, a nie budować Radomskie Centrum Kultury – dodała Kinga Bogusz, przewodnicząca RM w Radomiu.

Radni Prawa i Sprawiedliwości poprosili także o odstąpienie prezydenta Radosława Witkowskiego od podpisania ww. umowy i przeznaczenia kwoty 100 tys. zł na konkurs architektoniczny.

W założeniu w Radomskim Centrum Kultury ma się przede wszystkim mieścić nowoczesna sala koncertowa dla Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

KomentarzeCLOSE
CLOSE