full screen background image
Search

Łopata wbita, będzie budowa stadionu

->

W poniedziałek, 15 maja odbyło się uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod budowę stadionu piłkarskiego przy ul. Struga 63. Budowa ma się zakończyć latem 2018 roku, a pierwsze mecze mają zostać rozegrane w sezonie 2018/2019.

-To ważna chwila dla naszego miasta, naszych mieszkańców i radomskiego sportu. Powstające centrum sportu, czyli hala widowiskowo-sportowa i stadion piłkarski, da nowe możliwości dla radomskich sportowców i sportu. Mam nadzieję, że te obiekty pozwolą rozwijać się klubom, które będą z niego korzystały i znakomicie będą promowały nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i europejskiej, a w przyszłości być może i na arenie światowej – mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia wbijając pierwszą łopatę na placu budowy stadionu piłkarskiego.

-To również szansa na promowanie miasta poprzez sport – dodaje prezydent.

Prezydent podkreślił, że cała inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia byłej premier Ewy Kopacz. – Dzięki dobrej dla Radomia decyzji z kwietnia 2015 roku, uzyskaliśmy 50-procentowe dofinansowanie do budowy hali. Bez dobrej współpracy z rządem nie byłoby tego sukcesu – tłumaczył.

– Radom potrzebuje inwestycji. Dziękuję panu prezydentowi za konsekwencję w działaniu – odpowiadała poseł Ewa Kopacz. – Sama chętnie przyjdę z moim wnuczkiem na ten stadion, by popatrzeć jak grają piłkarze – zapewniła.
Stadion piłkarski ma spełniać krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne. – Serce rośnie kiedy patrzy się jak powstaje tak piękny obiekt. Znam wiele stadionów na całym świecie i to będzie prawdziwa perełka. Jestem dumny, że będziemy gospodarzem takiego stadionu – powiedział Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka.

Po zakończeniu pierwszego etapu budowy (w 2018 roku), będzie gotowy budynek główny wraz z zadaszoną trybuną, na której znajdzie się 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Znajdą się na niej również m.in. loża VIP, sala konferencyjna, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata.

Powstanie także trybuna równoległa do głównej. Będzie tam również 5 tysięcy miejsc siedzących. Stadion ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie. Docelowo stadion pomieści 15 tysięcy widzów.

Komentarze