Lotnisko w Radomiu zamknięte dla samolotów cywilnychRozpoczyna się kolejny etap prac w Porcie Lotniczym Radom Sadków. 
Jak poinformowało dziś Biuro Public Relations PPL od 1 stycznia 2019 roku lotnisko w Radomiu będzie zamknięte dla samolotów cywilnych.

Co prawda loty rejsowe od dawna nie odbywają się z radomskiego lotniska, jednak było ono wykorzystywane przez osoby prywatne i do celów biznesowych. Teraz nie będzie to możliwe.

W komunikacie PPL-u czytamy: „Przygotowujemy lotnisko do prac budowlanych. Aby umożliwić pełną i bezproblemową rozbudowę portu podjęto decyzję o zamknięciu z dniem 1 stycznia 2019 r. lotniska dla samolotów cywilnych.”

Dzisiaj wydano depeszę NOTAM ograniczającą od 1 stycznia dostępność lotniska Radom – Sadków dla cywilnych statków powietrznych.

Opublikowana dziś depesza to pierwszy krok umożliwiający faktyczne rozpoczęcie działań inwestycyjnych na lotnisku w Radomiu. Kolejnym będzie całkowite zamknięcie lotniska dla ruchu lotniczego, planowane na początek kwietnia 2019 r., które umożliwi rozpoczęcie prac inwestycyjnych na najbardziej newralgicznej części infrastruktury lotniska – drodze startowej.

KomentarzeCLOSE
CLOSE