full screen background image

Lotnisko w Radomiu – wizualizacja nowego terminalaLotnisko w Radomiu będzie miało nowy terminal. We wtorek, 7 maja nastąpiło uroczyste rozpoczęcie jego budowy. W inauguracji uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Nowy terminal ma zapewnić obsługę 3 milionów pasażerów rocznie oraz umożliwiać wykonywanie 70 operacji dziennie. 

Budowa terminala należy do najważniejszych inwestycji związanych z przebudową radomskiego lotniska, od której zależy termin oddania portu lotniczego do użytku. – Będzie to pierwszy port w Polsce budowany od razu na 3 mln pasażerów i projektowany od początku jako lotnisko o charakterystyce czarterowej. Wizualnie nowy terminal będzie atrakcyjny, ale ważne jest to, co znajdzie się w środku terminala. Dla pasażerów zaczynających wakacje będzie on swoistego rodzaju galerią handlową – mówił podczas wtorkowej inauguracji Mariusz Szpikowski, prezes PPL.

Wizualizacja nowego terminala:

 

Uruchomienie lotniska w Radomiu datuje się na listopad 2020 r.

Nowa pełna nazwa portu lotniczego na Sadkowie to Lotnisko Warszawa-Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.

Więcej na temat inauguracji budowy radomskiego lotniska dowiesz się tutaj.

Komentarze