Ma być 200 łóżek na zakaźnym w RSS200 łóżek dla pacjentów z koronawirusem – tyle miejsc w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym ma się znaleźć dla chorych na COVID-19. Tak zadecydował właśnie wojewoda mazowiecki. Oznacza to, że miejska lecznica będzie musiała wyłączyć niektóre oddziały na rzecz zakaźnego

Radomski Szpital Specjalistyczny musi powiększyć oddział zakaźny. Teraz ma się w nim znaleźć 200 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Taką decyzję wydał wojewoda mazowiecki po upływie niespełna trzech tygodni od momentu ponownego przekształcenia miejskiej lecznicy z jednoimiennego w wielospecjalistyczny – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Wydzielenie 200 łóżek dla chorych na COVID-19 wiąże się z wyłączeniem w radomskim szpitalu większości oddziałów. To problem nie tylko dla przyszłych pacjentów, ale również i dla tych już hospitalizowanych z powodu innych chorób. Teraz szpital musi znaleźć dla nich miejsce w innej lecznicy wielofunkcyjnej i zorganizować transport.

Polecenie wojewody co do wydzielenia w miejskiej lecznicy 200 „covidowych” łóżek ma zostać natychmiast wykonane. Dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego ws. tego rozporządzenia zdecydowała o skierowaniu odwołania do Ministra Zdrowia.

KomentarzeCLOSE
CLOSE