Magiczna Metamorfoza w Radomiu!Wystawa prac polskich artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego zatytułowana „Metamorfoza” poświęcona pamięci Zdzisława Beksińskiego  już 20 maja w Radomiu.

Organizatorką wystawy w Radomiu  i gościem Radia Radom jest Małgorzata Ziewiecka, pasjonatka sztuki i piękna w każdym wydaniu.

    

 

Projekt „METAMORFOZA” powstał z zamiłowania do sztuki realizmu magicznego.
Jej pomysłodawcami są  Małgorzata i Adam Krużyccy :

„Zainspirowani sztuką, najciekawszego, ale i wzbudzającego najwięcej kontrowersji twórcy Zdzisława Beksińskiego, poprosiliśmy współczesnych polskich artystów tworzących w gatunku surrealizmu, aby namalowali obraz pod tytułem “Metamorfoza”. Nie ingerowaliśmy w żaden sposób w to co znajdzie się na obrazie ani w interpretację, pozostawiliśmy malarzom wolną rękę. Jest to w naszej opinii największy taki projekt o wysokim znaczeniu społecznym, związanym przede wszystkim z dziedzictwem narodowym i kulturowym”.

Noc Muzeów w Radomiu, będzie w tym roku magiczna i niezapomniana, ponieważ z różnych zakątków Polski przyjadą do nas na otwarcie wystawy wybitni artyści, przedstawiciele nurtu surrealizmu i realizmu magicznego. Otwarcie wystawy nastąpi 20 maja o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu

Ponad 60 obrazów, kilkudziesięciu artystów !
Wśród największych nazwisk takich jat Tomasz Sętowski,  znajdziemy również naszych radomskich przedstawicieli surrealizmu: Jakuba Strzeleckiego i Dariusza Jędrasiewicza. W pięknej, nowoczesnej galerii Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta zobaczymy też obraz autorstwa zwycięzcy konkursu, w którym udział bierze młodzież z radomskiego „Plastyka.”

Foto: https://www.metamorfoza.radom.pl/

Komentarze