full screen background image
Search

Magiczna Noc z Andersenem i Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

->

Wielkimi krokami zbliża się jedenasta już Noc z Andersenem organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Jest to niezwykła impreza urodzinowa dla duńskiego baśniopisarza, dedykowana najmłodszym radomianom. To jednak nie koniec atrakcji, które przygotowała dla dzieci MBP. Entuzjaści twórczości poczytnej Małgorzaty Musierowicz będą mogli wziąć udział w III Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady. 

– Przed nami kolejna magiczna noc, w czasie której 30 śmiałków w wieku 7-10 lat spędzi w murach biblioteki niezapomniane chwile z baśniami Andersena oraz zdobędzie Patenty Nieustraszonego Czytelnika. Do udziału zapraszamy dzieci zapisane do biblioteki. Ale to nie wszystko! Marzec to miesiąc, w którym w całej Polsce czytana jest Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. Kto z nas nie spędził swojej młodości z rodziną Borejków… Ci, którzy nie znają jeszcze twórczości Małgorzaty Musierowicz, powinni pojawić się w filii nr 2, ta bowiem włączyła się w akcję III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady – mówi Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP.

Noc z Andersenem odbędzie się w tym roku z 30 na 31 marca 2019 r. Start o godz. 21.00. Zapisy odbywać się będą od 11 do 15 marca w Wypożyczalni dla Dzieci w Bibliotece Głównej. Ilość miejsc jest ograniczona.

III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady odbędzie się 12 i 19 marca o godz. 10.30 w filii nr 2.

Wszelkie informacje w tym zasady zasady zapisu dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Komentarze