full screen background image

Magiczny tydzień z bibliotekąWernisaże wystaw, spotkanie z podróżnikami oraz imprezy dla dzieci – tyle atrakcji przygotowała dla nas Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu na kolejny tydzień czerwca. Dla najmłodszych radomian znalazło się coś specjalnego – spotkanie z Piotrusiem Królikiem i jego bajkową załogą. – Już w najbliższy wtorek dziedziniec biblioteki zamieni się w magiczny ogród z opowieści Beatrix Potter – zdradza Martyna Sobańska z MBP

Harmonogram bibliotecznych wydarzeń

11 czerwca 2019 roku, godz. 10.00 – O mocy uśmiechu

Impreza czytelnicza oparta na motywach książki Uśmiech dla żabki Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak, adresowana dla najmłodszych dzieci organizowana w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie. Prowadzenie Izabela Krasińska.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

11 czerwca 2019 roku, godz. 10.30 – Jak zostać dzieckiem książek?

Zajęcia literacko-plastyczne w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika. Prowadzenie Monika Sasin.

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

11 czerwca 2019 roku, godz. 11.40 – Warsztaty edukacji finansowej dla uczniów szkół średnich

Podczas warsztatów edukatorka uczy młodzież, jak zarządzać własnymi pieniędzmi i mieć odpowiedni stosunek do wartości pieniądza. Prowadzenie Lidia Krzyżyk-Chrząstek, trener edukacji finansowej.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

11 czerwca 2019 roku, godz. 13.00 Magiczny ogród PWyiotrusia Królika – impreza plenerowa dla najmłodszych

– We wtorkowe popołudnie przeniesiemy się wraz z Miejską Biblioteką Publiczną do magicznego świata opowiastek Beatrix Potter. Biblioteczny ogród stanie się ogrodem Piotrusia Królika. Ale to nie jedyny bohater z tej lubianej na całym świecie książeczki, z którym spotkają się dzieci. Na małych uczestników czeka tego dnia moc atrakcji i zadań. Marchewkowe drzewa, wspólne zdobienie łąki, poszukiwanie książek. A przede wszystkim… głośne i radosne czytanie na trawie – mówi Martyna Sobańska z MBP.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12

11 czerwca 2019 roku, godz. 17.00 – Pracownia 220 (V) – wernisaż wystawy prac malarskich studentów I roku Wydziału Sztuki UTH w Radomiu

Swoje prace zaprezentują: Kacper Chudziak, Kacper Ciesielski, Piotr Gałczyński, Alina Kasumowa, Rafał Klepacz, Zuzanna Kotala, Agnieszka Kwiatkowska, Magdalena Nawara, Natalia Olszowy, Agata Siara, Anna Sionek, Daniela Slavova, Katarzyna Stopka oraz Paweł Woźniak. Wszyscy kształcą się na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna pod okiem prowadzącego pracownię dr. hab. Łukasza Rudeckiego, prof. UTH.

Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

12 czerwca 2019, godz. 17.00 – interMEDIA 2019 – otwarcie wystawy prac studentów Wydziału Sztuki UTH w Radomiu

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace studentów trzeciego roku grafiki (studia I stopnia) i pierwszego roku Sztuki Mediów i Edukacji Wizualnej (studia II stopnia), które były zrealizowane w ramach przedmiotu Intermedia pod kierunkiem dr hab. Mariusza Dańskiego. Realizując program pracowni, studenci tworzą artefakty, posiłkując się środkami przekazu opartymi przede wszystkim o ekspresję i komunikację z odbiorcą utworu.

Łącząc, multiplikując oraz zmieniając zasady rządzące tradycyjnymi technikami, mają za zadanie uzyskać prace charakteryzujące się intermedialną, skontekstualizowaną strukturą dzieła.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudkiego 12, sala 36

13 czerwca 2019 roku, godz.10.00 – Co powinien wiedzieć skaut

Survivalowe spotkanie przedwakacyjne, skierowane do najmłodszych czytelników, oparte na książkach Marcina Przewoźniaka „:oradnik Małego skauta” Stefana Kallmana i Jana Jagera „Moja pierwsza książka o sztuce przetrwania” oraz Roba Beattie „Sztuka przetrwania”. Spotkanie w ramach cyklu Pokój Pełen Opowieści.

Filia nr 16, ul. Barycka 2

13 czerwca 2019 roku, godz. 17.00 – Jugosławia. Rozsypana układanka – spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi

Podróżnicy to para w życiu i w pracy. Często są w drodze, o czym później skrupulatnie i z pasją piszą. Z urodzenia i wyboru związani z ukochanym Górnym Śląskiem, któremu poświęcają szczególnie dużo uwagi, starając się odrzeć go ze wszystkich złych stereotypów. Ich drugą wielką miłością jest obszar byłej Jugosławii. Są autorami kilku książek podróżniczych: Jugosławia. Rozsypana układanka, Sekrety Gliwic, Pomysł: Chorwacja!, Bośnia i Hercegowina. Przewodnik, Chorwacja. Przewodnik, albumów fotograficznych i artykułów w prasie podróżniczej. – Autorzy pokażą mało znane miejsca, opowiedzą ciekawe historie. Wspominać będą unikatowe zjawiska i nietuzinkowych ludzi. Opowiedzą, czym była Jugosławia, zanim zmiótł ją z powierzchni ziemi chory nacjonalizm i nienawiść. Spotkanie realizowane w ramach cyklu Spotkania z podróżnikiem – opisuje Marta Trojanowska z MBP.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

14 czerwca 2019 roku, godz. 17.00 – Wernisaż wystawy Dziecio-kreacje

Kolejny raz dzięki współpracy z MBP w Galerii M 10 zaprezentujemy prace dzieci ze wszystkich pracujących w Kuźni Artystycznej sekcji plastycznych. Dzieci pod okiem instruktorek Eli Raczkowskiej, Lidii Gawor oraz Anny Grabowskiej rozwijają nie tylko zdolności manualne, ale i twórcze, a przede wszystkim wyobraźnię.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudkiego 12, galeria M10

14 i 28 czerwca 2019 roku, godz. 16.00 Klub Gier Planszowych

Cykliczne spotkanie graczy kierowane do czytelników w każdym wieku.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

14 czerwca 2019 roku, godz. 17.00 – Klub Gier Planszowych

Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13

15 czerwca 2019 roku, godz. 12.00 – Od pierwszego słowa

Kolejna odsłona warsztatów literackich prowadzonych przez Karolinę Tkaczyk.

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

 

Komentarze