Magistrat rozstrzygnął konkurs na dyrektora MBPPrzemysław Czaja wygrał konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu

Wyboru szefa miejskiej biblioteki dokonała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele władz miasta, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stowarzyszeń bibliotekarzy. Prezydent Radosław Witkowski przyjął rekomendację komisji konkursowej.

Przemysław Czaja pochodzi z Gdańska, ukończył studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zarządzania instytucjami kultury. Jest w trakcie robienia doktoratu z literaturoznawstwa. Pracował m.in. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, pełnił także funkcję koordynatora ds. społeczno – gospodarczych w stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot.

Dotychczasowa dyrektorka miejskiej biblioteki, Anna Skubisz-Szymanowska po 24 latach zarządzania placówką odchodzi na emeryturę. Nowy dyrektor zacznie pełnić swoją funkcję od 1 marca 2021 roku.

Komentarze