Majewski: Czy MZDiK celowo opóźnia przebudowę wiaduktu?Czy MZDiK celowo opóźnia przebudowę wiaduktu? – zastanawia się radny PiS Marcin Majewski. Chodzi o pierwszy aneks terminowy związany z wydłużeniem czasu na złożenie projektu rewitalizacji obiektu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej. Jak wyjaśnia MZDiK, aneks ten wynika z przedłużającej się procedury przy uzyskaniu zgody RDOŚ

Aneks dotyczący przebudowy wiaduktu nie jest tylko formalnością i wynika z wadliwej dokumentacji MZDiK – uważa Marcin Majewski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa dotyczy obiektu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską. Jego rewitalizacja powinna rozpocząć się w czerwcu. Inwestycję wstrzymuje jednak brak decyzji RDOŚ-u, która miała zastrzeżenia do raportu oddziaływania na środowisko wiaduktu po jego przebudowie.

W związku z przedłużającymi się pracami przy dokumentacji został podpisany aneks terminowy – wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. W nim określono czas na złożenie projektu inwestycji do końca lipca. Jak podkreśla Puton – aneks ten nie wiąże się ani z dodatkowymi kosztami, ani z zagrożeniem terminu oddania do użytku zrewitalizowanego obiektu.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej ma zakończyć się do 2023 roku. Na ten cel miasto otrzymało 30 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Komentarze