full screen background image

„Makbet” – spektakl onlineMiłośnicy ponadczasowych sztuk Szekspira będą mogli zobaczyć jedną z nich we własnym domu. W najbliższą niedzielę Teatr Powszechny w Radomiu udostępni na swoim kanale internetowym „Makbeta” w inscenizacji Katarzyny Deszcz. Jak zapewnia zapewnia Sebastian Klochowicz z radomskiego „Powszechnego” – to barwne i zaskakująco współczesne przedstawienie, które poruszy niejednego widza

To klasyczny dramat w nowatorskim ujęciu – mowa o szekspirowskim „Makbecie” ” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Spektakl miał już swoją premierę na deskach Teatru Powszechnego  im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Teraz będzie go można obejrzeć w sieci – mówi Sebastian Klochowicz z „Powszechnego”.

„Makbet” to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawujące, wyniszczającej sile. Premiera spektaklu na deskach „Powszechnego” odbyła się 30 marca ubiegłego roku.

Spektakl „Makbet” zostanie wyemitowany na internetowym kanale radomskiego Teatru Powszechnego w niedzielę, 10 maja o godzinie 19:00.

Przedstawienie będzie można obejrzeć za darmo.

Przekład – Stanisław Barańczak
Reżyseria – Katarzyna Deszcz
Scenografia – Andrzej Sadowski
Muzyka – Krzysztof Suchodolski

OBSADA

Jarosław Rabenda – Makbet
Maria Gudejko – Lady Makbet
Marek Braun – Banquo
Piotr Kondrat – Duncan
Daniel Mosior – Malcolm
Mateusz Michnikowski – Donalbain
Mateusz Paluch – Macduff
Przemysław Bosek – Seyton
Mateusz Kocięcki – Rosse
Adam Majewski – Lenox
Izabela Brejtkop – Wiedźma
Danuta Dolecka – Wiedźma
Katarzyna Dorosińska – Wiedźma
Wojciech Ługowski – Morderca
Michał Węgrzyński – Morderca

Komentarze