„Mam kota na punkcie MBP!” – oferta dla dzieci i młodzieży



Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu tradycyjnie zaprasza do wspólnej podróży (dosłownie i w przenośni) z książką w tle. Już w najbliższa sobotę odbędzie się kolejny spacer literacki, a nowy tydzień rozpocznie spotkanie zorganizowanie z okazji Światowego Dnia Kota. Bogaty harmonogram wydarzeń dopełnią cykliczne spotkania przeznaczone dla najmłodszych czytelników.

– Przypominamy, że jutro odbędzie się kolejny Spacer Literacki z Miejską Biblioteką Publiczną, poświęcony Elżbiecie Jackiewiczowej. Tym razem pogoda na pewno dopisze! Spotykamy się na rogu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca (pod salonem Orange). Ponadto w zbliżającym się tygodniu przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć dla młodszych czytelników – opisuje Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP w Radomiu.

16 lutego, godz. 13.00, ul. Żeromskiego i 25 Czerwca
Spacer Literacki poświęcony Elżbiecie Jackiewiczowej

Harmonogram wydarzeń MBP dedykowanych dzieciom i młodzieży

18 lutego godz. 13:00, Filia nr 16, ul. Barycka 2
Kocie Opowieści – spotkanie zorganizowanie z okazji Światowego Dnia Kota

19 lutego , godz. 10.00, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9
Wspaniały rok – impreza czytelnicza oparta na motywach opowiadania Kacper: wspaniały rok Micka Inkpena, adresowana dla najmłodszych dzieci w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie.

19 lutego, godz. 11:00, Filia nr 6, ul. Kusocińskiego 13
Baśnie Świata – cykliczne spotkanie przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Tym razem poświęcone zostanie baśni Calineczka.

20 lutego, godz. 11.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36
Dziwne historie książki. Opowieść w odcinkach.
Spotkanie trzecie: Alicja w krainie czarów – czy na pewno dla dzieci?

– Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych na cykl prelekcji skupionych wokół nietypowych zagadnień z historii książki i literatury, a także na interesujących aspektach funkcjonowania książki w szeroko pojętej kulturze. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca. Ich celem jest zainteresowanie młodych ludzi książką i jej nietypowymi formami poprzez prezentację zagadnień wykraczających poza szkolne schematy, a także nawiązanie współpracy ze szkołami (także w ramach realizowanego przez szkoły Narodowego Programu Upowszechniania Czytelnictwa). W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa – mówi Marta Trojanowska.

21 lutego, godz. 10.30, Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A
Co robi język za zębami? – zajęcia literacko-plastyczne w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika. Prowadzenie: Ewa Nowak.

21 lutego, godz. 12:50, Filia nr 16, ul. Barycka 2
Akademia Zdrowia Forever. Ja, inni, moje pasje i zarobki – spotkanie prowadzone przez Lidię Krzyżyk-Chrząstek, skierowane do uczniów klas 8 szkoły podstawowej.

22 lutego, godz.16:00, Filia nr 16, ul. Barycka 2
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Komentarze