full screen background image

Maraton Wakacyjnych StrachówKino Helios w Radomiu zaprasza w piątek, 23 sierpnia na Nocny Maraton Filmowy. Tym razem będzie to Maraton Wakacyjnych Strachów. Organizatorzy gwarantują noc pełną paraliżującego strachu oraz dużą dawkę humoru i świetnej zabawy. W programie 4 tytuły: „UPIORNE OPOWIEŚCI PO ZMROKU”, „MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ”, „NOC ŻYWEJ DEB” oraz „HELLBENDERS: NIECH NAS PIEKŁO POCHŁONIE”. Start o godz. 23:00

Opisy filmów:

„UPIORNE OPOWIEŚCI PO ZMROKU”

  • Od lat: 15, Czas trwania: 111 min.
  • Produkcja: USA [2019]

Reżyseria: Andre Ovredal

Scenariusz: Dan Hageman, Kevin Hageman

Obsada: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Austin Zajur

Jeden z najbardziej wyczekiwanych horrorów roku. Wizjonerskie dzieło wyobraźni laureata Oscara Guillermo del Toro – twórcy przełomowych obrazów: „Kształt wody” i „Labirynt Fauna”. Za kamerą wyprodukowanych i napisanych przez niego „Upiornych opowieści po zmroku” stanął André Øvredal, reżyser mrożących krew w żyłach horrorów „Autopsja Jane Doe” i „Łowca trolli”. W obsadzie zobaczymy aktorów znanych z: „Breaking Bad”, „Igrzysk śmierci” i „Orange Is the New Black”. „Upiorne opowieści po zmroku” to ekranizacja kultowych opowiadań grozy, łącząca klimat „Stranger Things”, przewrotność dzieł Stephena Kinga i motywy rodem z najkrwawszych miejskich legend. Idealny film dla widzów o mocnych nerwach.

Niektórzy ludzie wierzą, że jeśli powtarzamy pewne historie odpowiednio często, to stają się one prawdziwe… Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco realne dla grupy przyjaciół, którzy po latach trafią do opuszczonego domu Sarah. Ignorując ostrzeżenia uwolnią oni złowrogą moc księgi i przebudzą do życia istoty z najgorszych koszmarów.

„MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ”

  • Od lat: 18, Czas trwania: 141 min.
  • Produkcja: USA [2019]

Reżyseria: Ari Aster

Scenariusz: Ari Aster

Obsada: Florence Pugh , Will Poulter, Jack Reynor

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

„NOC ŻYWEJ DEB”

  • Od lat: 15, Czas trwania: 85 min.
  • Produkcja: USA [2015]

Reżyseria: Kyle Rankin

Scenariusz: Kyle Rankin, Andy Selsor

Obsada: Maria Thayer, Syd Wilder, Ray Wise

Deb – będąca główną bohaterką budzi się w mieszkaniu Ryana – najprzystojniejszego mężczyznę w mieście . Niewiele pamięta z tego co działo się minionej nocy. Ryan z kolei jest zaręczony, dlatego też chce, aby Deb jak najszybciej wyszła od niego. Sytuacja komplikuje się gdy po opuszczeniu mieszkania odkrywają, że miasto opanował apokaliptyczny atak zombi. Połączeni chęcią przeżycia kierują się do domu ojca Ryana licząc, że tam znajdą schronienie. Okazuje się jednak, że ataki rodziny mogą być tak samo krwawe, jak ataki zombi, a zagrożenie sprzyja rozwojowi uczuć. Ryan i Deb będą musieli stawić czoła nie tylko krwiożerczym napadom, ale także temu, co rodzi się między nimi.

„HELLBENDERS. NIECH NAS PIEKŁO POCHŁONIE”

  • Od lat: 15, Czas trwania: 85 min.
  • Produkcja: USA [2012]

Reżyseria: J.T. Petty

Scenariusz: J.T. Petty

Obsada: Clifton Collins Jr., Clancy Brown, Andre Royo

Istnieją demony tak straszne, że żaden śmiertelny człowiek nie jest w stanie sprowadzić ich z powrotem do piekła. Jedyne wyjście dla egzorcysty to sprowokowanie demona, a następnie popełnienie samobójstwa, tym samym pociągnięcie go ze sobą do wiecznego potępienia. Tak zostało utworzone zgromadzenie Hellbenders. Grupa elitarnych wysoko przeszkolonych egzorcystów, którzy żyją w stanie ciągłego grzechu tak by móc być gotowym pójść do piekła w każdej chwili. Gdy piekielna Norse, demon zwany Black Surtr ucieka do Nowego Jorku z zamiarem otwarcia bram piekieł, członkowie zgromadzenia Hellbendersów muszą wykorzystać każdy gram grzechu do walki z demonem, tym samym ocalić świat przed potępieniem.

źródło: helios.pl

Komentarze