Marcin Wieczorek – Chopinowski Koncert w RadomiuPierwszy radomianin na Konkursie Chopinowskim!
Jest nim Marcin Wieczorek absolwent ZSM im. O. Kolberga w Radomiu który będzie gościem Klasycznego Wieczoru Radia Radom w najbliższą niedzielę 19 września o g. 22:00.
Już w najbliższą środę w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego da swój recital.
W programie znajdą się:
W programie znajdą się m.in.: Etiudy z op. 10, Walce op. 34, Scherzo b-moll op. 31, Polonez As-dur op. 53, Ballada g-moll op. 23, czy Sonata h-moll op. 58.
Bilety:
40 zł normalny / 20 zł ulgowy
do zakupu w sekretariacie ZSM lub w kasie na godzinę przed koncertem
Dzięki uprzejmości Yamaha Music Europe recital wykonany zostanie na koncertowym fortepianie Yamaha CFX – modelu wykorzystywanym podczas Konkursu Chopinowskiego.
Patronat Medialny nad wydarzeniem obejęło Radio Radom
Marcin Wieczorek będzie gościem w Klasycznym Wieczorze Radia Radom  w niedzielę 19 września o g. 22:00.
Zaprasza Przemysław Zych.

Marcin Wieczorek

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, u którego nadal pobiera prywatne lekcje. Podczas studiów licencjackich kształcił się pod kierunkiem prof. Ewy Pobłockiej oraz dr Pawła Wakarecego.
Zwycięzca konkursu imienia Teodora Leszetyckiego w 2020 roku, zwycięzca konkursu „La Palma d!Oro” w 2019 roku, laureat III Nagrody w konkursie George’a Enescu w Bukareszcie w 2021 roku, II Nagrody w konkursie „Nuova Coppa Pianisti” w 2019 roku, III Nagrody na konkursie „Luciano Luciani” w 2020 roku, Nagrody specjalnej dla najbardziej wyróżniającej się osobowości konkursu „Euregio” w 2019 roku, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie w 2014 roku i wielu innych. Ponadto jest laureatem Specjalnej Nagrody na Festiwalu Pianistycznym „BolzanoBozen” w 2016 roku oraz I nagrody na wykonanie koncertu z orkiestrą na Indiana University w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku.
Swoją grę doskonalił pod okiem Dang Thai Sona, Kevina Kennera, Eugena Indjića, Diny Yoffę, Janusza Olejniczaka i Katarzyny Popowej-Zydroń.
Wielokrotnie zapraszany na liczne festiwale na całym świecie. Występował między innymi na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Festiwalu Chopinowskim w Genewie, Festiwalu Deia na Majorce, Festiwalu Pianistycznym w Karlovac w Chorwacji czy Festiwalu Bolzano-Bozen. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji, Rumunii i Polsce w salach takich jak: NOSPR, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Gorzowskiej czy Ateneum Rumuńskim. Nagrywał dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia.
Jest laureatem wielu stypendiów artystycznych w tym programu „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz stypendium Prezydenta Miasta Radomia.
foto: FB Marcin Wieczorek
Komentarze