Marcin Wieczorek w Klasycznym WieczorzeW niedzielnym Klasycznym Wieczorze gościem Przemysława Zycha był Marcin Wieczorek – wybitny pianista młodego pokolenia, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu, pierwszy w historii radomianin, biorący udział w najstarszym turnieju muzycznym na świecie – prestiżowym Konkursie Chopinowskim. Przypomnijmy, iż na tegoroczną, 18 edycję tego wydarzenia wpłynęło ponad 500 zgłoszeń, spośród których w eliminacjach wyłoniono grono zaledwie 87 uczestników z całego świata: 22 Chińczyków, 14 Japończyków, 16 Polaków, 7 obywateli Korei Południowej, 6 Włochów, a także reprezentanci Armenii, Chińskiego Tajpej, Kanady, Kuby, Łotwy, Rosji, Hiszpanii, Tajlandii, USA, Wielkiej Brytanii i Wietnamu

Pretekstem do rozmowy był zbliżający się recital pianisty, który odbędzie się już w najbliższą środę, 22 września o godz. 18 w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego. Będzie to ostatni jego występ przed Konkursem. W programie koncertu usłyszymy niemal cały repertuar chopinowski jaki Marcin Wieczorek przygotował do wszystkich etapów turnieju. Specjalnie na tę okazję, dzięki uprzejmości polskiemu oddziałowi Yamaha Music Europe, do Radomia przyjedzie koncertowy fortepian model CFX – dokładnie taki, jak jeden z instrumentów wykorzystywanych podczas Konkursu.

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Muzycznych im. O. Kolberga oraz Towarzystwo Muzyczne w Radomiu. Wszelkie informacje znajdują się na stronach internetowych szkoły oraz oficjalnych profilach na portalu Facebook.

Radio Radom jest patronem medialnym recitalu.

O tym jak grać Chopina, jakie są blaski i cienie kariery pianisty, a także jak wygląda dzień z życia artysty usłyszycie w rozmowie Marcina Wieczorka z Przemysławem Zychem.

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Część 5

Komentarze