Marek Dyjak u GombrowiczaMarek Dyjak – wspaniały głos, świetne teksty, mistrzowskie aranżacje – wystąpi w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Marek Dyjak porównywany jest z Tomem Waitsem i Przemysławem Gintrowskim, ale w rzeczywistości to jasna gwiazda na muzycznym firmamencie lub raczej osobna planeta.

W Muzeum Witolda Gombrowicza Marek Dyjak zaśpiewa głównie utwory z albumu „Piękny instalator”, który ukazał się pod koniec 2019 roku. To piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga. „Piękny instalator” to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą kompozycją Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jak sam teraz mówi, „piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona”.

Plenerowy koncert Marka Dyjaka (tym razem w kwintecie) odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli w sobotę, 5 września. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

Na koncert gości z Radomia do Wsoli zawiezie bezpłatny autobus. Autobus odjedzie o godzinie 17 z przystanku przy ulicy Chrobrego/Czysta (kierunek Michałów). Powrót do Radomia po koncercie około godziny 20.

– Ze względów sanitarnych w autobusie będzie zajęta tylko połowa miejsc. Prosimy także osoby, które wybierają się na koncert o wydrukowanie, przeczytanie i podpisanie specjalnego oświadczenia. Druk do pobrania dostępny jest na naszej stronie internetowej – mówi Tomasz Tyczyński, szef Muzeum Gombrowicza.

Podpisany dokument należy zabrać ze sobą i przekazać pracownikom muzeum przy wejściu na teren koncertu.

Fot. materiały artysty

KomentarzeCLOSE
CLOSE