Marta Lipińska w Wieczorze w gwiazdąMarta Lipińska, znana i lubiana aktorka, będzie gościem kolejnego Wieczoru z gwiazdą w MCSW Elektrownia

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wieczór z gwiazdą.

Tym razem gościem będzie Marta Lipińska, polska aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna.

Rozmowę z gwiazdą poprowadzi Włodzimierz Izban, założyciel i pierwszy dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Spotkanie będzie dostępne wyłącznie online. Premiera w sobotę, 3 kwietnia o godzinie 18 na

kanale YOU TUBE i profilu Facebook Elektrowni.

 

 O aktorce

Marta Lipińska ur. 14 maja 1940 roku w Borysławiu koło Lwowa.

Widzom znana jest przede wszystkim z roli Emilii w filmie „Nad Niemnem” czy Heleny w „Salcie” Tadeusza Konwickiego.

Dla słuchaczy radia to Eliza z popularnego słuchowiska „Kocham pana, panie Sułku”. Od ponad 50 lat związana jest ze sceną Teatru Współczesnego w Warszawie.

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Warszawie. W 1962 została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Debiutowała rolą Iriny w spektaklu „Trzy siostry” Czechowa w reżyserii Erwina Axera.

Wśród późniejszych najważniejszych scenicznych kreacji Marty Lipińskiej znalazły się role w m.in. „Dwóch teatrach” Jerzego Szaniawskiego, „Mistrzu i Małgorzacie” Michała Bułhakowa czy komedii „Mieszczanin szlachcicem” Moliera. Znana jest również z popularnych seriali: „Ranczo” i „Miodowe lata”.

W 2005 roku odebrała nagrodę Teatru Polskiego Radia – Wielki Splendor, przyznawaną za wybitne kreacje aktorskie w słuchowiskach i wkład na rzecz rozwoju radia artystycznego w Polsce.

Komentarze