Marta Orzechowska-Ochnia – wystawaMarta Orzechowska-Ochnia – Wieloprzestrzenie – to wystawa jaka zostanie otwarta w Galerii Łaźnia

Przestrzeń to nieograniczony obszar, w którym wszystko się zmienia, czasem wydaje się oczywista, czasem bez widocznych granic. Przestrzeń, forma kształtuje zachowania, sposób życia człowieka.

Moim głównym założeniem jest poszukiwanie form, kształtu i przestrzeni przyjaznych dla człowieka, porządkowanie, minimalizowanie, eliminacja zbędnych elementów. Analiza przestrzeni pod względem poprawnej komunikacji z użytkownikiem, oddziaływanie na zachowania psychologiczne za pośrednictwem kształtu, koloru, formy.

motto zawodowe – architekt wnętrz Marta Orzechowska-Ochnia

 

O artystce:

Marta Orzechowska-Ochnia
martaorzechochnia@gmail.com

Absolwentka Katedry Wychowania Plastycznego Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej (1999-2004). Dyplom w zakresie działań multimedialnych uzyskała w 2004 roku w pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego oraz aneks z fotografii w pracowni dr hab. Marka Guza. W 2012 r. pod kierunkiem dr hab. Andrzeja Wyszyńskiego uzyskała dyplom z architektury wnętrz w Katedrze Architektury i Form Użytkowych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Obecnie zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze Architektury Wnętrz i Wzornictwa Ubioru, Wydział Sztuki UTH Radom. W swoim dorobku posiada realizację licznych projektów, aranżacji, adaptacji wnętrz w przestrzeni publicznej, prywatnej oraz wystawienniczej w kraju i za granicą. Twórczość z zakresu architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, identyfikacji i komunikacji wizualnej, digital-artu, fotografii, projektowania graficznego. Udział w wielu wystawach zbiorowych.

Wystawa zostanie otwarta w piątek, 23 lipca, godz.18 w Galerii Łaźnia przy ul. Traugutta 31/33.

Będzie ją można oglądać do 13 sierpnia.

Komentarze