Marta Sokół – Trzepot czasuWystawa asamblaży Marty Sokół pt. „Trzepot czasu” zostanie otwarta w Resursie

O autorce:

Marta Sokół urodziła się w Iłży. Z wykształcenia jest magistrem geografii. Od lat fascynuje ją kultura wsi, ze swoją tradycją, obyczajami i architekturą. Z tych zainteresowań zrodziła się między innymi pasja robienia aniołów.

Jej prace powstają ze starego drewna, którego nierówności, wklęśnięcia i ubytki opowiadają historie z przeszłości. Drewniane elementy znalezione na wsi artystka łączy z elementami złomowanego metalu, nadając swoim pracom wyjątkowy, rustykalny charakter.
Marta Sokół mieszka w domu znajdującym się w otulinie Puszczy Kozienickiej, gdzie w 2013 roku otworzyła swoją autorską Galerię „Pod Aniołem”.

Prace artystki gościły na kilkunastu wystawach, m.in. na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Mięćmierzu, w Teatrze Kamienica w Warszawie czy w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie. Podczas radomskiego festiwalu Kameralne Lato anioł jej autorstwa zdobył tytuł nagrody publiczności. Od kilku lat współpracuje z fundacją Ronalda McDonalda z siedzibą w Krakowie, swoje prace oddaje na różne aukcje charytatywne, pomagając w ten sposób chorym dzieciom.

Wystawa zostanie otwarta w czwartek, 23 stycznia o godz. 18.

Ekspozycję będzie można oglądać do 23 lutego.
Wstęp wolny.

KomentarzeCLOSE
CLOSE