full screen background image
Search

Marta Sokół – Wystawa „Szept czasu”


Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza na wystawę – Szept czasu – Marta Sokół. Wernisaż odbędzie się w piątek, 23 marca

Marta Sokół z wykształcenia jest magistrem geografii. Fascynuje ją kultura wsi – jej tradycje, obyczaje, obrzędy i architektura. Jej anioły powstają ze starego drewna, które ma duszę.

W tworzenie każdego anioła Marta Sokół wkłada część siebie, każdego robi z serca. Do ich wykonania wykorzystuje przede wszystkim stare deski, które ma np. ze starych mazowieckich chałup. Na niektórych aniołach można zobaczyć koła zębate, elementy sprzęgła czy inne metalowe części. To wszystko w połączeniu z drewnem, odpowiedniemu wykończeniu sprawia, że powstają niepowtarzalne prace. Jej anioły mają wyjątkowy, rustykalny charakter.

Artystka mieszka w otulinie Puszczy Kozienickiej, gdzie otworzyła swoją autorską „Galerię Pod Aniołem”. Tutaj powstały jej pierwsze prace.

Prace Marty Sokół gościły na wielu wystawach i wernisażach, między innymi na Festiwalu „Dwa Brzegi” w Mięćmierzu. Podczas festiwalu „Kameralne Lato” odbywającego się rokrocznie w Radomiu, anioł artystki jest nagrodą publiczności.
Swoje prace oddaje również na wszelakiego rodzaju aukcje charytatywne, pomaga w ten sposób chorym dzieciom.

Prace Marty Sokół można zobaczyć w:

Krakowie – „Galeria Meble”
Kazimierzu Dolnym – „Galeria Bibelot”
Warszawie – „Galeria Szuflada”
Sandomierzu – „Galeria Trzos”
Zakopanem – „Galeria Pod Makiem”.

Otwarcie wystawy – Szept czasu – Marta Sokół – odbędzie się w piątek, 23 marca o godz. 17 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach przy ul. Warszawska 29.

Wystawa będzie czynna do 13 maja.

Kilka miesięcy temu Marta Sokół była naszym gościem. Jeśli chcecie posłuchać jak opowiadała o swojej pasji podczas Przeglądu Artystów Radomskich prezentowanego na naszej antenie, kliknijcie TUTAJ

Komentarze