Mastering Debate Skills – warsztatyAmbasada i Konsulat USA w Polsce zapraszają uczniów klas licealnych i szkół technicznych do wzięcia udziału w wirtualnych warsztatach debatowania w jęz. angielskim „Mastering Debate Skills”

O WARSZTATACH

Warsztaty „Mastering Debate Skills” pod okiem doświadczonych trenerów z USA, to nie tylko intelektualna rozrywka, sportowa rywalizacja oraz przygotowanie uczestników do turniejów międzynarodowych, ale również nauka krytycznego myślenia, promowanie merytorycznej debaty, a także rozwinięcie umiejętności miękkich przydatnych w przyszłej pracy.

WARUNKI UDZIAŁU: Wymagany jest dostęp do internetu, kamery oraz mikrofonu.

DLA KOGO?

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie szkół licealnych i technicznych, którzy posługują się językiem angielskim na poziomie średniozaawansowanym. Nie jest wymagana wcześniejsza umiejętność debatowania ani wystąpień publicznych.

PROGRAM

ETAP I

Udział w nim bierze cała klasa pod opieką nauczyciela. Składa się on z pięciu godzinnych warsztatów nt. podstawowych umiejętności debatowania. Zajęcia będą prowadzone za pośrednictwem platformy Zoom przez trenera z USA – specjalistę w zakresie przeprowadzania debat i negocjacji. Zagadnienia poruszane w warsztatach to między innymi:

Budowanie argumentów
Badanie tez
Kontrargumentacja
Organizowanie myśli i pomysłów
Wygłaszanie zwycięskich przemówień
Budowanie pewności siebie
Uważne słuchanie
Kwestionowanie argumentów przeciwników
Doskonalenie znajomości języka angielskiego

ETAP II obejmuje pracę jednego trenera z 12 uczniami (wybranymi spośród osób w klasie, które wykazują duże zaangażowanie i szczególny talent) pod opieką nauczyciela.

ETAP III Konkurs pomiędzy drużynami, podczas którego amerykańscy trenerzy wyłaniają zwycięską drużynę. Zwycięzcy otrzymają upominki i dyplomy od organizatorów.

KALENDARZ WARSZTATÓW – wiosna 2021r.

ETAP I – w każdą środę od 3 marca do 31 marca w godzinach 14:00-15:00 (5 godzin)

ETAP II – w każdą środę od 7 do 28 kwietnia w godzinach 14:00-16:00 (8 godzin), plus 1.5 godziny pracy domowej w ciągu tygodnia (6 godzin)

ETAP III – konkurs, czyli finałowa debata odbędzie się 28 kwietnia w godzinach 14:00-16:00 (2 godziny)

Zaangażowanie czasowe: Uczniowie i nauczyciel zobowiązują się do poświęcenia jednej godziny tygodniowo przez 5 tygodni na udział w warsztatach w marcu, dwóch godzin tygodniowo przez 4 tygodnie w kwietniu oraz 6 dodatkowych godzin pracy domowej w ciągu tych 4 tygodni (1.5 godziny tygodniowo) na przygotowanie się do konkursu.

Nauczyciele zainteresowani udziałem klasy powinni wypełnienić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/4hHgdpDvovWBY6qc7 do 12 lutego.

Wyniki naboru – do 17 lutego.

Wszelkie pytania odnośnie programu należy kierować pod adres: WarsawSeries@state.gov

 

Komentarze