Materace Radom – na co zwrócić uwagę przy zakupie?O tym, jaki materac do spania będzie odpowiedni decyduje kilka czynników, w tym materiał wykonania, stopień twardości, rozmiar czy cechy wspierające osoby z alergią czy nadwrażliwościami. Dla osoby, która nie zajmuje się materacami na co dzień, wszystkie informacje związane z np. rodzajami wypełnień mogą okazać się przytłaczające, zwłaszcza że wybór na rynku jest obecnie bardzo duży i ciężko zdecydować się na jeden konkretny model. Przekonaj się, na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca do łóżka, by sen okazał się zarówno zdrowy, jak i komfortowy, a kręgosłup danej osoby był podpierany na całej jego długości.

Dobre materace do łóżka – na jaki rodzaj warto się zdecydować?

Ze względu na szeroki wybór, mnogość producentów i dystrybutorów, wybór materaca do spania stał się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osoby, która na co dzień nie interesuje tym tematem i wymienia powierzchnię do snu raz na kilka lat. W takiej sytuacji dobrze jest przemyśleć wybór i dobrze zapoznać się z aktualnie panującymi trendami w temacie materacy do spania. Obecnie polecanym rozwiązaniem są materace piankowe, które dopasowują się do wszelkich krzywizn sylwetki użytkownika, zapewniając mu doskonałe podparcie i komfort podczas snu. To niezwykle ważne, by kręgosłup w trakcie nocnego odpoczynku znajdował się w odpowiedniej, zalecanej przez lekarzy pozycji – wtedy mięśnie podtrzymujące układ kostny w ciągu dnia mają szansę na regenerację, dzięki czemu użytkownik obudzi się wypoczęty i gotowy na kolejny dzień pełen wyzwań.

Materace sprężynowe to natomiast rozwiązanie dla osób poszukujące dużej stabilności podczas snu. Utwardzana powierzchnia wzmocniona wkładką wykonaną ze sprężyn kieszeniowych doskonale podtrzymuje kręgosłup na całej jego długości. Radom materace na Materaceradom.eu to konstrukcje z obu tych rodzajów oraz innowacyjne materace hybrydowe łączące miękkość i elastyczność pianki ze stabilnością, jaką daje wkładka sprężynowa.

Warto również pamiętać, że rodzaj zastosowanego wypełnienia wpływa bezpośrednio na stopień twardości:

  • materace piankowe (w tym również lateksowe) uznawane są za miękkie;
  • materace sprężynowe (zaliczają się do nich również materace kokosowe marki Hilding Anders) to z kolei materace twarde;
  • materace hybrydowe natomiast uznawane są za średnie.

Czy dobry materac do spania może być jednocześnie hipoalergiczny?

Osoby zastanawiające się nad kupnem nowego materaca do swojej sypialni zwracają często uwagę na stopień higieniczności danej konstrukcji oraz to, jak dobrze zabezpiecza przed roztoczami czy innego rodzaju chorobotwórczymi drobnoustrojami. Dobry materac hypoalergiczny wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem wkładu ułatwiającego cyrkulację i wymianę powietrza z otoczeniem, zapewniając wysoką świeżość całej konstrukcji. Pomagają w tym specjalne wyprofilowania pianki (tworzą tzw. kanały powietrzne) oraz taśmy 3D, które zapobiegają gromadzeniu się bakterii, kurzu i wilgoci.

Istotnym czynnikiem jest również pokrowiec, dlatego Toruń materace na Materacetorun.eu, wykonane przez Hilding Anders, mają poszycie z rozdzielaczem w firmie zamka, co umożliwia prania pokrowca w temperaturze 60°C. Do tego materace tego skandynawskiego producenta są odwracalne, co znacząco zwiększa poziom higieny takiej konstrukcji, dzięki czemu nie wymaga tak częstego czyszczenia.

Komentarze