full screen background image

Mateusz Tyczyński nowym wiceprezydentem RadomiaDyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński nowym wiceprezydentem Radomia. Funkcję trzeciego zastępcy prezydenta miasta będzie pełnił od 1 czerwca. Oznacza to, że tego samego dnia wiceprezydent Karol Semik przestaje należeć do radomskiego kolegium prezydenckiego

Mateusz Tyczyński zamiast Karola Semika – w Radomiu zmienia się kolegium prezydenckie. Wiceprezydent Karol Semik odpowiedzialny w naszym mieście za oświatę i kulturę z dniem 1 czerwca przestaje pełnić funkcję trzeciego zastępcy prezydenta Radomia. Jego kompetencje z zakresu rozwoju kultury przejmie Mateusz Tyczyński, dotychczasowy dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Karol Semik był wiceprezydentem Radomia przed 5 i pół roku. Przez ten czas zajmował się radomską kulturą i oświatą. Od 1 czerwca edukacją w naszym mieście będzie zarządzać wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, która jak sama podkreśla, skupi się na nauczaniu online. 

Karol Semik jeszcze przez 3 miesiące będzie pracował w radomskim magistracie. Jego dalsze losy zawodowe są na razie nieznane, ale jak przyznaje – chce dalej zajmować się oświatą.

Zamiany w kolegium prezydenckim to decyzja personalna – dodaje prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Mateusz Tyczyński jako nowy wiceprezydent Radomia będzie odpowiedzialny w naszym mieście za sport, kulturę, inwestycje oraz nadzór miejskich spółek i nieruchomości takich jak MZDiK, ZUK i cmentarz.

Stanowisko dyrektora Kancelarii Prezydenta w Radomiu z dniem 1 czerwca przestaje istnieć.

Komentarze