Mazowiecki Gravel – podsumowanie

Zakończyło się największe wydarzenie kolarsko – turystyczne w naszym regionie

Maraton zgromadził zawodników z całej Polski w tym 15 osób z Radomia. Uczestnicy startowali na dwóch dystansach: długi 543 km, w którym wystartowało 222 osoby, ukończyło 184, wycofało się 38 osób co stanowi 17% startujących oraz krótkim 220km. Na długim dystansie bezkonkurencyjny okazał się Bartek Przybylak z Gdańska z czasem przejazdu: 21 godzin 31 minut, drugie miejsce Krystian Jakubek (Wrocław) 22:56, trzeci dojechał Radek Rogóż – 23:35. Z radomia wystartowało pięciu uczestników: Tomek Gieroń, Tomek Misiewicz, Artur Szadurski, Paweł Szerszeń i Adam Piekarski. Najlepszy z nich był Tomek Gieroń z czasem 29h i 6 min.

Najlepszą z kobiet była Paulina Jakusiewicz z Wrocławia z czasem 32: 21, druga wśród pań była Danuta Miczek (Warszawa) z czasem 36:03, a na trzeciej pozycji uplasowała się Daria Wieteska z Warszawy, która dojechała z czasem 36:54. Ostatni zawodnik z długiego dystansu miał czas 61 godzin i 9 minut.

Na krótkim dystansie 220 km. Najszybszy okazał się Radomianin Paweł Bukalski z czasem 7:37, drugi był Tomasz Zaleśny z Łódź z czasem 8:03 i na najniższym stopniu na podium stanął Tomasz Kowalik z Warszawa czas: 8:08. Na tym dystansie wystartowało 181 osób, do mety dotarło 179.

Wśród kobiet na podium stanęły: Agnieszka Bińkiewicz, Izabela Stryjecka i Dorota Zajączkowska.