Mazowsze. Dodatkowe 105 mln zł na walkę z COVID-19105 mln zł – o tyle zwiększy się pula środków na walkę z epidemią. Mowa o realizowanym na Mazowszu projekcie unijnym COVID-19. W jego ramach na zakup sprzętu medycznego i środków ochronnych samorząd województwa przekazał już ponad 255 mln zł

Mazowsze uruchamia dodatkowe 105 mln zł na walkę z epidemią. 90 mln zł tego wsparcia to środki unijne. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego oraz materiałów ochronnych dla personelu szpitalnego i pacjentów – informuje marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Samorząd województwa w ramach projektu COVID-19 przekazał do tej pory mazowieckim szpitalom ponad 255 mln zł.  Do lecznic z regionu trafił już sprzęt i środki ochrony osobistej za ponad 192 mln zł. Wsparciem tym objęto 75 placówek medycznych w tym Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie – mówi Krzysztof Zając.

Od początku epidemii samorząd województwa zakupił ponad 40 tys. egzemplarzy sprzętu i wyposażenia dla mazowieckich szpitali oraz ponad 17,3 mln sztuk środków ochrony osobistej.

Komentarze