Mazowsze liczy straty związane z pandemiąW milionach złotych Mazowsze liczy straty związane z pandemią. Koronawirus znacząco wpłynął na budżet Mazowsza i jednostki podległe urzędowi Marszałkowskiemu, dlatego cięcia są nieuniknione – powiedział w „Mocnej Rozmowie” Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Koronawirus znacząco wpłynął na budżet Mazowsza i jednostki podległe urzędowi Marszałkowskiemu, dlatego cięcia są nieuniknione – powiedział w „Mocnej Rozmowie” Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego. Walka z koronawirusem pochłonęła setki milionów złotych

Najtrudniejsza sytuacja była w szpitalu na Józefowie, który podlega marszałkowi. W krytycznym momencie zakażonych było tam ponad 220 osób zakażonych, a blisko połowa personelu była nieobecna w pracy.

Walka z koronawirusem jest kosztowna, dlatego samorząd będzie musiał szukać oszczędności.

Budżet województwa mazowieckiego na 2020 rok miał być najwyższy w historii. Wydatki miały wynieść 3 mld 700 mln zł, a dochody 3 i pół miliarda. Aż 93 miliony złotych miały by przeznaczone na inwestycje w subregionie radomskim.

 

Komentarze