Mazowsze: Starostwo nie dostało dofinansowania, bo nie złożyło wnioskuStarosta radomski broniąc decyzji rządu, atakuje samorząd województwa – mówi Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. To komentarz do zarzutów Waldemara Trelki, który w przeciwieństwie do marszałka Adama Struzika uważa, że podział dotacji w ramach RFIL-u nie odbył się z klucza politycznego

Powiat radomski nie dostał dofinansowania z Mazowsza, bo starostwo nie złożyło wniosku – mówi Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. To komentarz do argumentów Waldemara Trelki, starRosty radomskiego zawartych w liście otartym skierowanym do marszałka Adama Struzika. W dokumencie Trelka przekonywał, że podział środków w ramach RFIL-u nie jest stronniczy jednocześnie podkreślając, że projekty złożone przez starostwo o dofinansowanie z Mazowsza nie uzyskały wsparcia w ramach Instrumentu Zadań Ważnych.

Sprawa dotyczy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i podziału środków w ramach 3 transzy programu. W tej turze projektu złożone przez samorząd Mazowsza nie otrzymały dotacji m.in. budowa SOR-u na radomskim Józefie. To dlatego zdaniem marszałka środki zostały podzielone z klucza politycznego – dodaje Milewska.

Przypomnijmy, w ramach trzeciej transzy RFIL-u samorząd powiatu radomskiego otrzymał 14,5 mln zł bezzwrotny dotacji. Władze Radomia natomiast bezskutecznie wnioskowały o dotację na rozbudowę SOR-u w miejskim szpitalu i remont ulicy Wolanowskiej.

Komentarze