Mazowsze wspiera radomską kulturęPrawie 9 mln zł zasili placówki kultury w subregionie radomskim. Pieniądze pochodzą z tegorocznego budżetu województwa. Finansowe wsparcie trafi do czterech muzeów: Wsi Radomskiej, im. Jacka Malczewskiego w Radomiu,Witolda Gombrowicza we Wsoli i im. Oskara Kolberga w Przysusze

Są pieniądze dla radomskich instytucji kultury. W gronie placówek z dofinansowaniem znalazły się m.in. muzea: Wsi Radomskiej, Witolda Gombrowicza i Jacka Malczewskiego. Finansowe wsparcie pochodzi z tegorocznego budżetu Mazowsza. Łącznie na rozwój placówek kultury w subregionie radomskim samorząd województwa przeznaczył prawie 9 mln zł. Najwięcej trafi do Muzeum im. Jacka Malczewskiego – mówi marszałek Adam Struzik.

To kwota 3 mln 800 tys. zł przeznaczona na modernizację kamienic Gąski i Esterki. Zabytkowe budynki mają zostać zaadaptowane na potrzeby utworzenia stałej wystawy archeologiczno-historycznej. Pieniądze trafią też do Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze. To 1 mln 700 tys. zł na modernizację muzealnego budynku.

Muzeum Wsi Radomskiej z budżetu Mazowsza otrzyma 225 tys. zł na prace konserwatorskie w czterech zabytkowych wiatrakach, a za 3 mln 100 tys złotych powstaną dwa budynki na terenie parku Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Komentarze