full screen background image
Search

Cztery medale karateków z SzydłowcaZawodnicy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyli cztery medale podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, odbywającego się 7 października w Skarżysku – Kamiennej. 

W zawodach w Skarżysku – Kamiennej wystartowało 315 zawodników i zawodniczek z 26 klubów z całej Polski oraz dwie drużyny z Kaliningradu (Rosja). Zawody organizowane były przez Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin Karate”. 

Z turnieju ze złotymi medalami wracają Dominika Banaszczyk (kategoria wiekowa 8-9 lat, wagowa powyżej 30 kilogramów) i Adrian Winecki (14-15 lat, do 60 kg). Brązowe krążki wywalczyli: Kacper Janka (12-13 lat, do 45 kg) oraz Mikołaj Bąk (10-11 lat, do 35 kg). Cala czwórka medalistów to zawodnicy szydłowieckiego klubu.

Do medali młodych adeptów karate poprowadzili: Mariusz Szymkiewicz, Zbigniew Kozłowski oraz Robert Kijak. W sumie klub „Mushin” reprezentowała dziewiątka zawodników. W ostatniej chwili z kadry z powodu choroby wypadł, Adam Bąk. Szydłowieckie zawody były pierwszymi w tym roku, w których wystartowali młodzi adepci karate.

Reprezentanci Mushin przygotowują się obecnie do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się 22 października w Końskich. Sześć dni później wystartują w Kielcach, zaś 19 listopada ponownie w Końskich. 28 października szydłowieccy trenerzy wyjadą z kolei do Ełku, gdzie wezmą udział w seminarium z Hiszpanem Juanem Carlosem Escalerą.

Foto: portalszydlowiecki.pl

Komentarze