full screen background image
Search

Mercedesy, wzornictwo i design w Fosie12 i 13 sierpnia w „Fosie pełnej kultury” królować będą auta-legendy, kubańskie rytmy i amerykański funk’n’soul. To będzie „Weekend złotych mercedesów”, który upłynie pod znakiem zlotu zabytkowych aut legendarnej marki.

Ich pasjonaci (Towarzystwo Miłośników Starych Mercedesów) opowiedzą uczestnikom warsztatów o swoim hobby, zwracając uwagę nie tylko na walory techniczne tych samochodów, ale przede wszystkim na ich walory estetyczne.
Kolejny mocny akcent to koncert Rey Ceballo i zespołu Tripulacion Cubana.

Kubańczycy grają muzykę tradycyjną son, timbę, salsę, a w swoim najnowszym repertuarze prezentują największe radiowe hity w zaskakujących aranżacjach.

Będzie też dyskoteka, którą poprowadzi kolejny Kubańczyk, D.J. SOFOCACION. Kiedy on stoi za konsolą, nie pozwoli wam ustać w miejscu! Najwytrwalsi wezmą udział w salsowym konkursie z nagrodami.

Rey Ceballo to pianista, wiolonczelista, kompozytor i aranżer, pochodzi z Santiago de Cuba. Tajników sztuki gry na fortepianie uczył go m.in. Ruben Gonzalez podczas jam sessions w Hawanie.

Reinaldo współpracował ze słynnym zespołem „Sierra Maestra”, z którym występował na wielu renomowanych festiwalach w Europie i obu Amerykach.

TRIPULACION CUBANA  – w tej chwili niewątpliwie najpopularniejszy na polskim rynku zespół salsowy. Po prawie piętnastu latach od momentu, kiedy Ray Ceballo przyjechał do Polski, spełniło się jego marzenie, by założyć w Europie grupę muzyczną składającą się prawie wyłącznie z rodaków.

Artysta ma dziś szansę pokazać światu nowy, czysto kubański projekt, do realizacji którego zaprosił wybitnych artystów, doskonale znanych polskiej publiczności m.in. z zespołów takich jak „Calle Sol”, „Noche de Boleros”, „Impacto” czy spektaklu „Conoce Mi Cuba”.

Ten prawdziwie karaibski skład swoim repertuarem nawiązuje do muzyki kubańskiej we wszystkich jej odsłonach. Będzie można posłuchać, jak brzmi muzyka son, cha-cha-cha, salsa, timba, latin-pop i latin-jazz w rdzennym wydaniu wyspiarskim. Niewątpliwym zaskoczeniem będą porywające, latynoskie aranżacje największych hitów radiowych ostatnich lat.

W niedzielę „Centrum Designu Concordia Design” z Poznania w ciekawy sposób udowodni, ze zaprojektowane jest praktycznie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach projektowania graficznego, warsztatach „projektowych” i plastycznych, uczących tego, że przedmioty codziennego użytku też mogą stać się dziełami sztuki.

Na zakończenie „Fosy” koncert Nata Osborna (USA) i jego bandu z Brooklynu.

Nat to niespokojna dusza, studiował grę na tabli w Indiach, grał na gitarze na ulicach Budapesztu, pisał utwory na hiszpańskich balkonach, wypełniał po brzegi miejsca koncertowe w całym Nowym Jorku. Ponadto pisze teksty i śpiewa chrapliwym, uwodzicielskim głosem.

Osborn pisze inteligentne, dynamiczne utwory, które łączą starą szkołę ery Gershwina ze zdecydowanie nowocześniejszą wrażliwością. Zespół tworzą wspaniałe muzyczne osobistości, doskonale miksujące się z kompozycjami Osborna.

Nat Osborn urodził się i mieszka w Nowym Jorku, fascynująca energia tego miasta jest mocno zakorzeniona w jego muzyce. Styl Nata, podobnie jak Nowy Jork, to eklektyczna mieszanka wpływów – potężna dawka soulu, funku, jazzu i indie-rocka.

Po koncercie – afterparty na plaży „Adieu, Fosa!”.

PROGRAM

12 sierpnia sobota

15.55
Otwarcie Fosy

16.00
Zlot starych mercedesów

16.30-19.30
Autodetailing – jak dbać o samochód-legendę?
Net-Kam Drifting – auto sportowe i jego możliwości

20.15
Rey Ceballo i TripulacionCubana – koncert

21.30
DJ SOFOCACION – latynoska dyskoteka
Salsa dla odważnych – konkurs tańca

 

13 sierpnia niedziela

03.15
Salsowe śniadanie

15.00
Fosa popołudniową porą

15.15
Sztuka na warsztacie
warsztaty plastyczne dla dzieci

16.00
Design – co to jest?
Jak może urozmaicać, uprzyjemniać życie? wykład interaktywny dla dorosłych

17.00
Familijne warsztaty projektowe

19.00
Nat Osborn Band
koncert

21.00
Adieu Fosa
After party

Wstęp na wszystkie wydarzenia w Fosie Pełnej Kultury jest wolny.

Komentarze