full screen background image

Miasto szykuje mikroplanMiasto szykuje mikroplan i czeka na inwestorów – powiedziała w Mocnej Rozmowie wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. To dokument, który pozwoli wykorzystać tereny w ciągu ulicy Lubelskiej, pomiędzy lotniskiem a śródmieściem. Po uruchomieniu lotniska mogłyby być tam lokowane biznesy z branży hotelarstwa, usług czy gastronomi

Mikroplan przygotowuje Miejska Pracownia Urbanistyczna. To pierwszy etap do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. W ten sposób gmina przygotowuje się do uruchomienia lotniska, bo chce wykorzystać je jako szansę do rozwoju gospodarczego – powiedziała w Mocnej Rozmowie wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. Jej zdaniem gmina planuje wykorzystać obszar w ciągu ulicy Lubelskiej, pomiędzy lotniskiem a śródmieściem, gdzie mogłaby powstać nowoczesna wielkomiejska dzielnica.

Szacuje się, że uruchomienie lotniska da co najmniej 5 tys. miejsc pracy w mieście w różnych sektorach gospodarki – na to liczą przede wszystkim radomianie.

Miasto nie jest właścicielem wszystkich gruntów w ciągu ulicy Lubelskiej, dlatego jeśli zdecyduje się na ich wykup będzie potrzebować na ten cel co najmniej kilku milionów złotych.

Obecnie na lotnisku trwają prace przy budowie drogi startowej. Rozstrzygnięty został też przetarg na budowę terminala. Loty z radomskiego lotniska mają ruszyć w ostatnim kwartale 2022 roku. Cała inwestycja ma kosztować ok. 425 mln zł.

 

 

Komentarze