Michalska-Wilk: Radni PiS ocenili prezydenta czysto politycznieRaport o stanie miasta nie był dla radnych PiS argumentem. To decyzja czysto polityczna – stwierdziła w Mocnej Rozmowie szefowa Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Marta Michalska-Wilk. Sprawa dotyczy prezydenta Radosława Witkowskiego, który nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za wydatkowanie zeszłorocznego budżetu

Radni PiS nie udzielili prezydentowi Radomia absolutorium i wotum zaufania, bo nie wywodzi się z ich środowiska politycznego – uważa Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. To komentarz do decyzji Rady Miejskiej, która uznała, że zeszłoroczny budżet miasta nie został prawidłowo wydatkowany, a działanie prezydenta nie budzi zaufania.

Prezydent Radosław Witkowski nie otrzymał absolutorium i wotum zaufania już trzeci rok z rzędu. Kolejny raz stało się tak decyzją radnych Prawa i Sprawiedliwości mających większość w Radzie Miejskiej. Ci zarzucili prezydentowi, że nie nadzoruje on prawidłowo miejskich inwestycji, które powstają z opóźnieniami i aneksami. Zdaniem Michalskiej-Wilk nie jest to prawdziwy powód, bo mimo pandemicznego 2020 roku wydatki na inwestycje wyniosły ponad 224 mln zł.

Za udzieleniem prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu wotum zaufania optowali radny niezależny Kazimierz Woźniak i środowisko Koalicji Obywatelskiej.

Komentarze