full screen background image

Międzynarodowe warsztaty filmowe – nabórTrwa nabór na międzynarodowe warsztaty filmowe w ramach Kameralnego Lata. Szkolenia, które są dedykowane osobom pomiędzy 18 a 30 rokiem życia, odbędą się w dniach 1-7 lipca br. w Radomiu. Udział w warsztatach to gwarancja zdobycia bezcennego doświadczenia i zawarcia zawodowych znajomości. Ponadto okazja do przeżycia niezwykłej przygody pod okiem wybitnych osobistości ze świata teatru i filmu. 

– Warsztaty filmowe Kameralnego Lata to profesjonalna opieka artystyczna, najlepszy sprzęt i międzynarodowe towarzystwo – mówił Maciej Dominiak, producent festiwalu. – Wśród prowadzących zajęcia znajdą się m.in. Bartosz M. Kowalski – reżyser i scenarzysta, Arkadiusz Tomiak – autor zdjęć filmowych, czy Anna Mucha – ambasador radomskiej imprezy. Naszym partnerem technologicznym pozostaje CANON i to na jego urządzeniach młodzi adepci sztuki filmowej będą uczyć się fachu. W tym roku będziemy również gościć młodzież z Francji, Włoch i Węgier.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato mają charakter społeczny. Znajduje to również odzwierciedlenie w formule festiwalowych programów edukacji filmowej. Intencją organizatorów jest przekazywanie wartości społecznych w sposób ambitny, oryginalny i kreatywny, a jednocześnie pozbawiony banalnego dydaktyzmu. Międzynarodowe grupy warsztatowe zrealizują trzy filmy krótkometrażowe dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych, aspołecznych zachowań wśród młodzieży oraz zgubnych skutków przemocy rówieśniczej. Filmy zostaną zaprezentowane podczas ceremonii finałowej festiwalu.

– By wziąć udział w rekrutacji, należy zapoznać się z regulaminem warsztatów dostępnym na stronie internetowej www.kameralnelato.pl oraz wypełnić i wysłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy zawierający pomysł na scenariusz krótkiego filmu o tematyce społecznej. Może to być reportaż, film dokumentalny, czy spot filmowy – opisywała Karolina Adamczyk, dyrektor Kameralnego Lata oraz koordynator American Corner Radom. – Tematyka społeczna to coś, co wyróżnia nasz radomski festiwal. W tym roku motywem przewodnim jest walka z alkoholizmem. To poważny problemem w Polsce, który dotyka nie tylko dorosłych, ale także młodzież, a nawet dzieci. Temu negatywnemu zjawisku chcemy się przyjrzeć w tym roku – dodała Karolina Adamczyk.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają uczestnikom wyżywienie i zakwaterowanie. Z racji na obecność zagranicznych gości większość zajęć będzie prowadzona w języku angielskim. Nabór kończy się 11 czerwca 2018 roku, a wyniki selekcji zostaną ogłoszone po 15 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie FILMFORUM, a współorganizatorami: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Działania międzynarodowe realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+ oraz partnerów zagranicznych projektu: KINOGRAPHE (Francja), SZITAFILM (Węgry) i LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, a partnerem technologicznym CANON.

Regulamin i formularz: https://kameralnelato.pl/warsztaty-filmowe-kameralne-lato-2018.
Kronika 2017: https://www.youtube.com/watch?v=hCb7TuF91Ec&feature=youtu.be.

Kameralne Lato potrwa w tym roku od 1 do 7 lipca. Wydarzenie objęte jest wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Komentarze